Wpis z mikrobloga

Zastanówcie się 2 minutki. Wyobraźcie sobie taką sytuację.

Jak powszechnie wiadomo, katolicki król Belgii Leopold zrobił masakrę ludności cywilnej w Kongo. Obcinał ludziom ręce, ogólnie tragedia.
Katolicki władca Wietnamu prześladował buddystów i doprowadził do protestów typu samospalenia.

Zdarzyło się to niezależnie od was. Nie znacie tych ludzi. Żyjecie w zupełnie innych krajach, nawet nie mówicie w języku tych typów. Szczerze mówiąc pewnie macie ich gdzieś, a pewnie nawet potępilibyście ich zachowanie. Wy chcecie sobie normalnie praktykować swoją religię w Polsce, która też nie ma zupełnie nic wspólnego ani z Kongiem ani z Wietnamem. Macie to w dupie.

Idziecie do kościoła, żeby się w spokoju pomodlić.

Tymczasem do środka bez żadnych znaków i ostrzeżeń wpada wam buddysta z bronią maszynową i otwiera ogień krzycząc: "TO ZA LEOPOLDA I SPALONYCH MNICHÓW, KATOLICKIE ŚMIECIE!!!".


#nowazelandia #zamach #indywidualizm
  • 19
@Helsantonio_Montes: A na kwestie przyjmowania imigrantów odpowiadam tak samo.

W dupie mam zbiorowe podmioty i zbiorową odpowiedzialność. Rozliczenia dokonuje się TYLKO na jednostkach. Nie chcę, żeby ktokolwiek z jakiejkolwiek mojej grupy (a można mnie zaszeregować do setek grup przez religię, płeć, rasę, itp.) odpowiadał za moje czyny i nie mam zamiaru odpowiadać za czyny kogokolwiek z którejkolwiek z moich grup. Chcę odpowiadać za SIEBIE.

I albo akceptujesz ten indywidualizm, albo w
@agaja: Nie można, ponieważ wtedy prawaki/lewaki nie będą mogli poczuć wyższości nad znienawidzoną przez siebie grupą ludzi oraz nie będą mogli utwierdzić się w słuszności jedynych słusznych poglądów.
@agaja: Tego konkretnego nie można, bo każde zdarzenie należy rozpatrzyć pod kątem co do tej sytuacji doprowadziło. A do sytuacji w Nowej Zelandi doprowadziły wieloletnie błędne decyzje polityków dotyczące uległości dla różnych mniejszości w tym szerokiej grupy islamistów.
Chcę odpowiadać za SIEBIE.

I albo akceptujesz ten indywidualizm, albo w żaden sposób nie różnisz się od lewactwa z jego zbiorową mentalnością i odpowiedzialnością.


@TheTostu: jednym słowem, za długi żony nie odpowiadasz... Nikt nie akceptuje tak rozumianego indywidualizmu. Należysz do wielu grup, nie masz na przykład własnego paszportu, lecz paszport państwa, którego jesteś obywatelem. Więc inne państwa nie traktują cię jedynie indywidualnie, ale przede wszystkim przez pryzmat paszportu, który posiadasz...