Wpis z mikrobloga

Słynny haker Geohot uważa, że świat jest symulacją i chcę z niego wydostać się

George Hotz, programista i znany jako Geohot haker, zasugerował ostatnio, że wszechświat może być symulacją zbudowaną przez cywilizacje o wiele bardziej rozwiniętą niż nasza.

Tym znaleziskiem rozpoczynam serie "Foliowe piątki z RFpNeFeFiFcL".
Zakładamy czapeczki i czytamy artykuł w Wired.

Link do znaleziska: (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/4847169/slynny-haker-geohot-uwaza-ze-swiat-jest-symulacja-i-chce-z-niego-wydostac-sie/

Jeśli jesteś zainteresowany podobnymi artykułami zagłosuj w tej ankiecie i dopisz się do listy chętnych na wołanie.

Obserwuj tag #foliarskieopowiesci #gruparatowaniafoliarzy aby być na bieżąco ze z tym co się dzieje w amelinowym świecie :) ;)

#swiat #ciekawostki #zainteresowania #filozofia #opowiescizpsychiatryka #foliarskieopowiesci #programista15k #hakujo
RFpNeFeFiFcL - Słynny haker Geohot uważa, że świat jest symulacją i chcę z niego wydo...

źródło: comment_vWqTURWz0C98taONaJCIqtIlUWWGgbOt.jpg

Pobierz
  • 31
@RFpNeFeFiFcL: w sumie wcale nie takie foliarskie to znalezisko. daję 2/10 w skali @Gorti -ego

Jest sporo naukowych przesłanek, które działają na korzyść hipotezy symulacji.

Jest nawet takii ciekawy eksperyment myślowy, który mówi, że jeśli ludzkość kiedykolwiek utworzy symulację, to będzie to potwierdzenie, że stworzenie symulacji jest możliwe, a więc da podstawy do twierdzenia, że również żyjemy w takiej symulacji, stworzonej przez nas samych.