Wpis z mikrobloga

#prawo #umowa #praca #b2b
Dzień dobry mireczki, mam podpisaną umowę B2B z obecnym pracodawcą (jestem programistą) i okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Czy jeśli z mojej strony chciałbym zakończyć współpracę wcześniej to jedyny sposób to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Przykładowo co jeśli pracodawca nie będzie chciał rozwiązać umowy, a ja za miesiąc przestanę przychodzić do pracy? W umowie nie jest nic napisane na ten temat. Jedyne punkty to ten o 3-miesięcznym wypowiedzeniu oraz punkt: Firma może wypowiedzieć niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku rażącego naruszenia postanowień niniejszej umowy.
  • 8
Czy jeśli z mojej strony chciałbym zakończyć współpracę wcześniej to jedyny sposób to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron?


@wszystko2bylo: tak

Przykładowo co jeśli pracodawca nie będzie chciał rozwiązać umowy, a ja za miesiąc przestanę przychodzić do pracy?

rozwiąże umowę i jeszcze może Cię walnąć za szkodę z tytułu nienależytego wykonywania umowy jak np. zawali jakiś projekt przez Ciebie.
gdyby to była UOP to pracodawcę obowiązywałyby ustawowe okresy wypowiedzenia wraz z wszelkimi zapisami na twoją korzyść


@powaznyczlowiek: Jeśli pracowałby na UOP dużej niż 3 lata to też miałby okres wypowiedzenia 3 miesiące i chyba nie mógłby go skrócić inaczej niż za porozumieniem stron?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@plan_9: tak, ale jeśli pracowałby krócej, a w umowie miałby 3 miesiące, to mógłby skorzystać z korzystniejszego dla siebie krótszego okresu ustawowego (lub właśnie tego z umowy jeśli wolałby 3 miesiące) - to miałem na myśli :)