Wpis z mikrobloga

Nauczyciele żądają po 1000 zł podwyżki dla każdego z nich. Nauczycieli w Polsce jest ok 702 tys. 702 000 x 1000 = 702 mln zł. Rocznie daje to ok. 8.5 mld zł.

Załóżmy, że dostali by realnie po 600 zł podwyżki. Roczny koszt ok. 5 mld zł. I na to NIE MA PIENIĘDZY.

Ale #!$%@? na pińćset plus na pierwsze dziecko, 13-stkę dla emerytów i inne rozdawnictwa 50 mld jest. Prawie i Sprawiedliwie według pisowskich podludzi.

#bekazpisu #bekazlewactwa #bekazpodludzi #nauczyciele #polityka
  • 390
  • Odpowiedz
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: niech dostana, ale niech pracuja od 8 do 16 i zobaczymy jak szybko im sie odechce
obecnie wyglada to tak ze chca kolejnych podwyzek za swoje pol etatu, po pracy szybko korki na czarno, gdyby wracali jak pozostali w najwiekszych korkach o 16 czy 18 po pelnym etacie na zadne korki nie mieliby juz czasu i checi
  • Odpowiedz
@bartez_94: jeszcze istotny jest fakt, ze jak komus nie podoba sie pensja to zamiast wyskakiwania na ulice po prostu zmienia pracodawce jak kazdy normalny czlowiek, ale tu problem pewnie jest taki ze sa calkowicie bezwartosciowymi leniami
  • Odpowiedz
@Poro6niec: ale #!$%@? XD mam nauczycieli w rodzinie i wiem jak to wyglada
zrobienie testu abcd czy sprawdzenie kilku kartkowek, czego nie robia w domu tylko w trakcie lekcji jak ktos podchodzi do zadania, nie #!$%@? prosze
  • Odpowiedz
@bartez_94: fajnie by było gdyby pracowali tyle ile mają w umowie. tylko rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. mój niebieski ma mamę nauczycielkę i ona często po pracy do wieczora siedzi przy dokumentacji, sprawdzaniu kartkówek itp. do tego z roku na rok jest coraz gorzej jeśli chodzi o samo użeranie się z dzieciakami, bo teraz jest moda na bezstresowe wychowanie, roxpieszczanie i potem wez utrzymaj porzadek w 30 osobowej grupie takich bachorów (szczególnie
  • Odpowiedz
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: policjant i żołnierz to akurat zawód którego nie da się zastąpić, powinni dostawać więcej, ale co za tym idzie, powinni być lepiej szkoleni. Co do polityków się nie wypowiem. A co do lekarzy to to samo co z nauczycielami, mam ich gdzieś. Nie korzystam z NFZ i bardzo współczuje wszystkim których status materialny do tego zmusza. Pozdrawiam
  • Odpowiedz