Wpis z mikrobloga

Nauczyciele żądają po 1000 zł podwyżki dla każdego z nich. Nauczycieli w Polsce jest ok 702 tys. 702 000 x 1000 = 702 mln zł. Rocznie daje to ok. 8.5 mld zł.

Załóżmy, że dostali by realnie po 600 zł podwyżki. Roczny koszt ok. 5 mld zł. I na to NIE MA PIENIĘDZY.

Ale #!$%@? na pińćset plus na pierwsze dziecko, 13-stkę dla emerytów i inne rozdawnictwa 50 mld jest. Prawie i Sprawiedliwie według pisowskich podludzi.

#bekazpisu #bekazlewactwa #bekazpodludzi #nauczyciele #polityka
  • 390
  • Odpowiedz
@Poro6niec: #!$%@?, a nie pracy domowej. Nauczyciele najczęściej korzystają z gotowych testów i sprawdzianów dostarczonych przez wydawnictwa podręczników, albo z jakichś starych źródeł z #!$%@?, które od lat 90. walają się w postaci kserówek po pokojach nauczycielskich i bibliotekach.

Zresztą, co za problem jest powiedzieć "wyciągamy karteczki, grupa A, grupa B; grupa A - II zasada dynamiki, grupa B - zasada zachowania pędu; macie pięć minut"? A sprawdzenie tego rodzaju gówna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
Gnije z tego tematu, ten post dokładnie pokazuje ile wykopki zarabiają jak jest im żal dać 1000 więcej dla ludzi co kształtują pokolenia. Porównywanie tego zawodu z ekspedientka albo z jakimś innym zawodem to jest jakaś żenada. xD
  • Odpowiedz
@bartez_94 ja #!$%@? typie, aż odpisałem bo #!$%@? takiego #!$%@? nie słyszałem dawno, jedno wielkie xD

A wiesz co jest najlepsze, że każdy nauczyciel, każdy by chciał mieć warunki takie jak tu #!$%@?. 3 miesiące wolnego ? #!$%@? nauczyciel ma 2 tyg wolnego w ferie zimowe , i NIE MA dwóch miesięcy wakacji !! Podczas wakacji (niepotrzebne skreślić) - są wyniki matur/rekrutacja/rady/szkolenia/świetlice itp itd. Realnie wychodzi z tego miesiąc wolnego. Miesiac -
  • Odpowiedz
@nikita1 do niczego nie jest? Mam inne zdanie. Wystarczy poczytać wpisy analfabetow na fb lub tutaj. Pisanie wypracowań rozwija myślenie, wyobraźnię, uczy poprawnej konstrukcji zdań, poprawnego wypowiadania się. Dla debila może nie jest potrzebne. Ja np. nie zatrudnilbym osoby, ktora nie umie sklecić zdania na prawie żadnym stanowisku poza pracą fizyczną. Dla mnie osoba, która nie umie się wypowiedzieć ani w miarę poprawnie pisać jest półglowkiem.
  • Odpowiedz
@Pantokrator to chyba mówisz o operatorze cnc albo spawaczu migmagiem. Nauczyciel nie ma żadnej wyspecjalizowanej wiedzy tylko wrytą podstawę programową. Motłoch to nie do mnie bo nimi nie gardzę. Tak samo jak obsługą w Biedrze albo programistami 15k.
  • Odpowiedz
jak widac dla 99% z nich i ich rodzin to niepojete i trudne wejsc na pracuj.pl xD

chyba ze jednak nie nadaja sie ;)
@bartez_94 o #!$%@?, #!$%@? szkolnictwo, na #!$%@? to komu xDDD NIC NIE UCZA KURLA SEBA NA #!$%@? TE SZKOLY I NAUCZYCIELE PASOZYTY KURLAAAAAAAA #!$%@? WSZYSTKICH NAUCZYCIELI DO BIEDRONKI XDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@nikita1: Po pierwsze - dość trudno zorganizować sprawdzian na kompie, tablecie czy komórce.

I wyniki wcale nie byłyby od razu, chyba że napiszesz jakieś AI, które oceni jakość tekstu napisanego przez ucznia. Jeśli jesteś taki mądry, to zapraszam do pracy w IBMie, albo w jakimś Microsofcie, a nie do przekomarzania się na Wykopie.

Tak się składa, że pisanie rozprawek to jedna z najbardziej sensownych rzeczy na języku polskim. Poza tym nikt
  • Odpowiedz
jak sam tu napisales minimalnego xD

dziwnym trafem nauczyciele nawet swoje dzieci pchaja w to bagno bo wiedza ze dobrze na tym wyjda, gdyby im bylo zle to chyba nie polecaliby pracy dzieciom w takiej branzy?
a skoro sa wyksztalceni i moga zarabiac wiecej to czemu siedza w szkole a nie szukaja innej pracy?

@bartez_94 o ja #!$%@?. Z kim ja tu siedzę xDD
  • Odpowiedz
@ZeromNesse: a wiesz że w edukację pompuje się mega mało kasy. Że wszystkiego brakuje? Że klasy są przeludnione itd? Jeżeli chcemy dalej tkwić w edukacyjnym dołku to dalej inwestujmy w 500 plus a nie w edukację (na co składa się wszystko, od wyposażenia sal, mniejszych klas, wyższych pensji dla nauczycieli by częściej szły osoby ambitniejsze itd.)

A i tak btw z tego co wiem jest niedobór nauczycieli. ;)
  • Odpowiedz
@stworek_potworek_pokaze_jezorek o tym mówię. Do poziomu szkoły średniej nie jest potrzebne wkuwanie arcydzieł literatury. Jeśli ktoś chce to sam rozwinie pasje. Dlaczego wszyscy mają czytać Mickiewicza a nie robić na tokarce? Nic nie mam do twoich rodziców ale szkoła jest strasznie niereformowalna. To już nie te czasy że dzieci się wszystkiego dowiadują z książki wypożyczonej w szkolnej bibliotece.
  • Odpowiedz
@gwiezdna: No to jej doświadczenie ssie, skoro wraca do chaty po drugiej i jeszcze siedzi nad jakimiś zeszytami do dziewiątej. Zresztą, to też bzdura z tym siedzeniem w szkole do drugiej, bo to znacznie przekracza pensum nauczyciela. Pewnie ma w środku dnia sto pięćdziesiąt okienek, ale nie chce się jej sprawdzać prac w tym czasie i tyle na ten temat.

Ale skoro ona wie co robi, to niech robi co robi,
  • Odpowiedz