Wpis z mikrobloga

@R2D_Z_Chicago:
Zawsze ıntrygowalı mnıe ludzıe tacy jak ty
Rosja:
-najwiekszy kraj na swiecie
-majacy mala liczbe ludnosci na ogromnym terenie
-posiadajacy dostep do morz, oceanow, Arktyki
-jedyny sasiad, z ktorym musza sie liczyc to Chiny
-posiadajacy orgomne zloza ropy, gazu, zlota i wszelkich dobrodziejstw
-posiadajacy duza, dobrze przeszkolona i uzbrojona armie

Rosja:
-kraj gdzie średnia emerytura to 200 dolarów
-średnia pensja to 650 dolców
-gospodarka na poziimie malutich Włoch
-duża przestępczość
Korzystając z tematu, a wie ktoś jak powiększyć czcionki w windows 10 ale chodzi mi o precyzyjne dobranie a nie opcję "duże, gigantyczne" w ustawieniach.
@Billybob:
W niczym. Nie wrzucałem tego żeby się naśmiewać z czyichś wad. Szczególnie, że gość jest nieco starszy. Tak jak w opisie - fotka miała bardziej zwrócić uwagę jaką technologią posługują się najważniejsze osoby w państwie.
@SzeataBydlo: Fakt. Sam byłem w zeszłym roku w Rosji i zastanawiałem się jak to możliwe, że kraj, pod którego butem tak długo byliśmy i uchodził za światowe mocarstwo może wyglądać tak biednie jak się po nim podróżuje.
@Tommy__
Niestety brutalna prawda jest taka, że komunizm oduczyl ludzi, że można dbać tez o innych. Od tego było państwo. Nie wspominając, że socjalizm zniszczył moralność. Tam każdy dba tylko o siebie i o swoje, nieważne jakimi metodami. Nie wiem czy byłeś w rosyjskim bloku - na prawie każdej klatce schodowej nie ma żarówek i nocą trzeba wchodzić z latarką. Nie wspominając jak kosmiczny syf tam panuje. Wspólne - nie warto dbać.
@SzeataBydlo: Blok w jakim mieszkałem tam był z 2005 roku i faktycznie sporo rzeczy było w nie najlepszym stanie. Bardziej mnie tam uderzało to, że infrastruktura w mieście była w dość pokracznym stanie. Jak wysiadałem z autobusu i szedłem za tłumem w kierunku blokowiska to wszyscy szli jakąś polną ścieżką, gdzie w którymś momencie trzeba było przejść pod rurą, która była zawieszona na wysokości 1,30 metra. Dziwne dla mnie było, że
@R2D_Z_Chicago
Nie wiem ile zarabiasz, ale chyba nie za dużo. W Rosji średnia pensja to 650 dolarów, a w Polsce ponad 1000. I to bez ropy i złota. W małym kraju. Oprócz tego nie wiem jak ty, ale ja sobie cenię, że żyję w kraju, gdzie można zarobić pieniądze bez znaczenia na to w jakiej rodzinie się rodzisz, masz wolność słowa i nie musisz na każdym kroku dawać łapówek. Rosja jest 20
@Tommy__
Niestety, ale choroba Rosji jest "bylejakość". Wszędzie jest pełno takich fuszerek. Pamiętam, że kiedyś jakaś gazeta zrobiła eksperyment - dziennikarze chodzili po moskiewskich blokach i sprawdzali atesty bezpieczeństwa w windach. Okazało się, że 40% ma nieważne badanie techniczne. Większość rzeczy tam tak działa. Rok temu 60 osób spłonęło żywcem w galerii handlowej w Kemerowie, bo właściciel dał komuś w łapę i mu przybyli wszelkie BHP. A to Czarnobyl, a to Kursk,
@R2D_Z_Chicago
Tylko, że ty ciągle nie zwracasz uwagi na kluczową sprawę - Rosja ma ogromne możliwości, a rosyjski rząd pierze ludziom mózgi, że są mocarstwem, a jak jest - każdy widzi. Nie śmieje się z jakiejś Bułgarii czy Rumunii, że tam jest gorzej niż w Polsce i coś im nie idzie, bo te kraje nie mają ropy, gazu i warunków do bycia bardzo bogatymi państwami. Rosja natomiast ma.
@R2D_Z_Chicago
Stary, a czy ja napisałem, że Polska jest europejskim Singapurem i świat ma się od nas uczyć jak rozwijać nanotechnologie?

Naprawdę nie wiem gdzie mieszkasz i co robisz, że masz tak źle, ale ja nie widzę "syfu w każdej możliwej kwesti funkcjonowania państwa". Nie jesteśmy Dolina Krzemowa, ale w Polsce nie żyje się źle. Myślę, że powinieneś w wakacje wybrać się na Ukrainę czy do Rosji. Po powrocie docenisz w Polsce
12 mórz 3 oceanow


@SzeataBydlo: Albo poprzez cieśniny kontrolowane przez wrogie państwa albo poprzez porty zamarzające w zimie. Rosja nie ma ani jednego dobrego portu ze swobodnym dostępem do oceanu.