Wpis z mikrobloga

Robie FBW sakera (już pół roku) i ogolnie w podciaganiu prawie albo moze w ogole zadnego progresu.

TRENING B

Martwy Ciąg Klasyczny 5x5

Wyciskanie Żołnierskie 5x5

Podciąganie Wąsko 5x5

Wyciskanie Wąsko 3x8

Biceps 3x8

Deska x3

Łydki 3x8


Tak jak widać na planie, najpierw robie martwy a pozniej podciągania, przez co im cięższy zrobie trening w tym peirwszym cwiczeniu, tym gorzej mi idzie w podciąganiu. Może zamiast podciągania robić przyciąganie drązka na masyznie albo ejszcze coś innego? Ogolnie nie lubie tego cwiczenia zawsze podchodze do nieog z niecjhęcią, bo ten ostatnie serie są takie wymuszone. No i raz idzie mi lepiej raz gorzej, np. ostatnio (chyba ciezej podcwiczyłem na martwym) juz w drigiej serii czulem zeejst cieżko, w 3 ledwo ledwo, a w czwartej nie ejstem pewien ale chyba nie daalem rady zrobic ostatniego powtorzenia ewentualnie jakos je wymusiłem nie w pelnym zakresie a piatej anwet nie zrobilem, bo czulem ze nie dam rady.Zazwyczaj jest tak ze w 4 serii ostatnie powtorzenie robie ledwo eldwo, a w piatej nie daje rady ostatniego, ewentualnie jakos diaciagne w niepelnym zakresie.

Trenuje 2 razy w tydougniu czasem sie zdarzy ze 3. Silka jest u mnie nieczynna w weekandy, a w tygodniu w ktorys dzien nie mam czasu(studia, a silka czynna od 14) i zostają 2 dni na fbw, bo zawsze musi byc dzien przerwy

Jeszcze jedno mam pytanie - Przysiady ze sztangą tez nie są moim ulubionym cwiczeniem i tez podchodze do niego z niechęcią. I tutaj pytanie, czy moglbym zmniejszyc ciezar i robic np. 3x8, zamiast 5x5? Albo przerzucić sie na suwnice? Jesli robilbym nogi na suwnicy, to moze moglbym je też dołożyć w treningu B?(nie ma tam nóg)

Ogolnie podciaganie i wyciskanie na nogi, to 2 cwiczenia do ktorych podchodze z niechcęcią i w ktorych chyba nie notuje zadnego progresu, dodam ze w tym wyciskaniu czasem tez czuje bol w kolanach, szczegolnie w jednym(ostatnio przez to musialem skonczyc na drugiej serii), wiec moze jednak lepiej przejsc na ta suwnice?

TRENING A

Przysiady 5x5

Wyciskanie Leżąc 5x5

Wiosłowanie 5x5

Wznosy bokiem 3x8

Biceps+Triceps 3x8

Allahy 3x8

Łydki 3x8


#mirkokoksy #silownia
  • 18
@lastro: Podstawowym pytaniem powinno być czy masz dietę, jeśli tak to ile na tydzień wzrasta Ci waga.
A jak nie masz diety to juz wiesz czemu stoisz w miejscu.

Jeśli nie widzisz progresu, a jest dieta z dodatnim bilansem + robiles deload, to moze warto zmienic po prostu plan?
Np. Greyskull chociaz nie wiem czy 2 dni to odpowiednia ilosc na ten plan.

zmniejszyc ciezar i robic np. 3x8, zamiast 5x5
@Estetykatopodstawa: Nie mam diety. Tzn. staram sie zrec węglowodany (makaron, ryż) i bialka(jaja, wątroba, bialko itp.) ale nie ejst to nic konkretnego.

Dodam ze podciaganie robie na szerokość barkow, a nie wąsko tak ajk pisze w planie, bo silce nie mam poziomego drązka, tylko dla chwytu młotkowego na szerokosc barku, no i 2 szeroko
@lastro: Tak się składa, że #!$%@? ten plan trochę czasu więc na wszystko odpowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Jak nie jesteś w stanie robić podciągania to rób negatywy.


Pamiętaj, że to podciąganie wąsko (prostsze od szerokiego chwytu) - od siebie polecam chwyt neutralny/młotkowy do tego.

Co Ci w przysiadach nie pasuje? Słaba mobilność? Nie zmieniaj na 3x8 jak robisz je raz w tygodniu, to już by
@lastro:

Podciaganie raczej dobrze, bo co tam mozna zle zrobić


Z takim podejściem ;). No nie wiem, są ludzie zajmujące top miejsca w PL a ciągle widzący błędy w bojach/ćwiczeniach. No ale jeśli tak perfekcyjnie wszystko robisz, no to suwnica i wyciąg. Po co się męczyć jak czegoś nie lubisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lastro: Jak chcesz więcej podciągnięć wycisnąć/zwiększyć swojego maxa, to jest taka fajna metoda do progresowania.
Powiedzmy, że twój max to 5. Lecisz pięć serii, w każdej kolejno - 5/4/3/2/1 podciągnięć, na następnym treningu 5/4/3/2/2, potem, 5/4/3/3/2, 5/4/4/3/2, 5/5/4/3/2 i tak dodajesz stopniowo. Potem zaczynasz od 6. Jest to gdzieś w necie, metoda ruskiego boksera, czy coś takiego. Ja tak dobiłem do 10. Jak masz realny plan i liczbę powtórzeń w głowie
Jak nie jesteś w stanie robić podciągania to rób negatywy.


@psposki: Tzn. co? Robić np. 4 serie i w piątej negatywy? Czy np. w 4 i piątej serii ostatnie powtórzenie to byłby negatyw?

Pamiętaj, że to podciąganie wąsko (prostsze od szerokiego chwytu) - od siebie polecam chwyt neutralny/młotkowy do tego.


Robie mlotkowy na taką szerokosć jak tutaj jest pokazane
https://i.ytimg.com/vi/PSqPBPGb7TQ/hqdefault.jpg

Co Ci w przysiadach nie pasuje? Słaba mobilność? Nie zmieniaj na
Powiedzmy, że twój max to 5. Lecisz pięć serii, w każdej kolejno - 5/4/3/2/1 podciągnięć, na następnym treningu 5/4/3/2/2, potem, 5/4/3/3/2, 5/4/4/3/2, 5/5/4/3/2 i tak dodajesz stopniowo.


@jandziban: Moze wlasnie cos takiego bym sprobowal, ale mógłbym zacząć gdzieś tak od 5/4/4/3/2

A i jeszcze jedno - #!$%@?ć FBW Sakera


A czemu?
@lastro: Co takiego z kolanami? Rozgrzewasz je przed siadami? Pamiętaj, że mogą wychodzić za linię palców jeśli o to chodzi.
SIady to wymagające ćwiczenie, ale te wzorce ruchowe (+napięcie całego ciała, praca brzucha itd.) jest moim zdaniem tego warta
@psposki: Rozgrzewam, chociaz moze czasem zbyt słabo. Mozna powiedzieć, ze są "wrażliwe", szczegolnie prawe. W ktorym zresztą słysze jak cos chriupie, gdy ejst cicho. Jeszcze ze 3 lata temu jak cwiczylem w domu kalistenike bazując na ksiażce "trening siłowy bez sprzętu", to robiąc przysiady na jednej nocy trzymając sie czegos pionowego np. futryny, kolana kolana, w szczegolnosci prawe, zaczely mnie bolec na tle ze musialem rpzerywac a z calkiem dalem sobie
@psposki: A jesli chodzi o podciąganie? Co myślisz o sposobie, który przytoczył
@jandziban, czyli:

Powiedzmy, że twój max to 5. Lecisz pięć serii, w każdej kolejno - 5/4/3/2/1 podciągnięć, na następnym treningu 5/4/3/2/2, potem, 5/4/3/3/2, 5/4/4/3/2, 5/5/4/3/2 i tak dodajesz stopniowo. Potem zaczynasz od 6. Jest to gdzieś w necie, metoda ruskiego boksera, czy coś takiego. Ja tak dobiłem do 10. Jak masz realny plan i liczbę powtórzeń w głowie
@lastro: no to 7/6/5/4/3, 7/6/5/4/4, 7/6/5/5/4, itd. Progresujesz dokładając po jednym powtórzeniu.
https://www.strongfirst.com/the-fighter-pullup-program-revisited/

Co do Sakera, to nie lubię gościa, ćwiczy z żałosnymi ciężarami, jak na tyle lat treningów, ledwo co wyciska kilkanaście pompek (jest taki filmik gdzie robili challenge) i jeszcze ten filmik z wznosami bokiem, że niby najlepsze ćwiczenie, #!$%@? że izolowane. Sylwetkę ma niezłą, ale są lepsze autorytety jeśli chodzi o naturalny bodybuilding, np. Jeff Nippard, albo jak