Wpis z mikrobloga

Jako iż ostatnio sporo się naczytałem o "trenerach", "sylwetce w miesiąc" ."SPERSONALIZOWANYCH dietach" postanowiłem napisać taki mały tutorialik, jak, moim skromnym zdaniem oczywiście, wybrać trenera personalnego.

Mój "Artykuł" będzie składał się z dwóch części. Pierwsza z nich będzie zawierała kilka wskazówek, jak w ogóle wybrać trenera, druga natomiast będzie zawierała kilka informacji o tym, jak ocenić, czy trener jest rzeczywiście dobry.

Przede wszystkim. Zastanów się kolego lub koleżanko nad tym, czy taki trener jest ci w ogóle potrzebny.
Jeśli jesteś bardzo początkujący, i w sumie ci się nie chce samemu pomyśleć, poszukać informacji, obejrzeć kilku filmików na YT i ewentualnie podpytać bywalców siłowni, czy to i to robię dobrze, to olej w ogóle siłownię. To nie miejsce dla ciebie. Bez dyscypliny i chęci rozwoju zmarnujesz tylko pieniądze i czas. I tylko napędzasz tę karuzelę spyerdolenia. Zupełnie niepotrzebnie.

Ale, jeśli jednak jesteś zdecydowany, i nastawiony do tego, że siłownia stanie się elementem twojego życia na dłuższy czas. Jeśteś żywo zainteresowany. przeczytałeś ze zrozumieniem kilka artykułów, i potrzebujesz pomocy z treningiem czy dietą. A może po prostu mimo szczerych chęci i starań stoisz w miejscu? trener może będzie w stanie ci pomóc.

Ale jak go wybrać? Jak się okazuje, w natłoku trenerów po kursach z groupona, domorosłych fit zawodniczek pozycja 14 na 15 możliwych, wybór wcale nie jest taki prosty. Ba, nawet super utytułowany zawodnik, który osiągnął znacznie więcej, niż ty w ogóle kiedykolwiek zamierzałeś, może być chuyowym trenerem. Dlaczego? Bo nie od tego on jest. Nie uczył się tego.

Tak więc, tę trudną przygodę, warto zacząć od... #!$%@? lepy takiemu trenerowi na pysk. Jeżeli padnie po pierwszym strzale to znaczy, że jest słabą cipą. Jeżeli będzie trzymał się na nogach to wjeżdzasz kolanem w jego pysk albo próbujesz go obalić. Jeśli będzie już leżał na glebie to możesz zacząć go kopać. Jak będzie skomlał to znaczy, że jest cipą.

Natomiast jeśli po tym jak wyprowadzisz cios trener zrobi unik i #!$%@? ci lepę to znaczy, że masz do czynienia z prawdziwym fachowcem sportów kulturystycznych.

Może trochę chaotycznie. Ale do drugiej części mam więcej materiałów ( ͡° ͜ʖ ͡°) #mikrokoksy #trening #silownia
  • 9
@ChoNoTu: powiem ci że nie tędy droga,
akurat wiem co próbowałeś parodiować bo czytałem @Estetykatopodstawa (który mam nadzieję nikogo nie parodiował tylko pisał od siebie ale aż tak dużo nie czytam wykopu)

w każdym razie gdybyś chciał wypracować swój własny styl to w taki sposób brniesz w ślepą ulicę