Wpis z mikrobloga

ja chcę zarabiać tyle ile w niemczech bez wyjeżdżania


@cotusieodjanie: w pewnych branżach to już teraz osiągalne.

to gówno to ta cała gospodarka i ekonomia


@cotusieodjanie: tylko że nie da się tak zrobić, że stwierdzisz że od teraz mamy nową walutę, a każdy ma zarabiać tyle co w Niemczech. To jest po prostu niewykonalne. Poza tym, jeśli mowa wyłącznie o kosztach utrzymania, to polska średnia krajowa bardzo niewiele ustępuje niemieckiej,
To jest po prostu niewykonalne.


@CytrynowySorbet: bo? umiesz mi LOGICZNIE uzasadnić czemu? ja chcę jedną walutę, jedne płace, jedne ceny, skoro niemcy mogą, skoro usa i chiny mogą to czemu my nie możemy? pieniądze tak śmierdzą że nawet drukowane są be? bo nie można wstrzymać inflacji?

wiesz co? wolałbym popełnić smobójstwo niż się 30 lat użerać w tym 'systemie' serio, dla mnie powinniście wylądować w psychiatryku, moje życie nie jest mniej
dla mnie system powinien być spójny, nie żerować na upośledzeniu gospodarczym, płaca=życie, dla mnie jesteście upośledzonymi jednostkami skoro patrzycie na to bo sobie poczytaliście 'mądre' książki
@cotusieodjanie: zanim ci uzasadnie, to jeszcze parę pytań, bo albo ty nie rozumiesz totalnych podstaw, albo ja nie rozumiem ciebie.

a chcę jedną walutę, jedne płace, jedne ceny

Ale gdzie to chcesz? Przecież w Polsce jest jedna waluta. Czy chodzi ci o jedną walutę w całej UE, albo i na całym świecie?

skoro niemcy mogą, skoro usa i chiny mogą to czemu my nie możemy?

Co mogą?

pieniądze tak śmierdzą że
CIĄGLE JEST JAKIEŚ CHRZANIONE ALE...

a to pusty pieniądz, a to zła gospodarka a to inflacja dupracja

MAM DOŚĆ TEGO SYFU

ja chcę zarabiać ile niemcy bez wyjeżdżania, nawet jako głupi cieć
drukowanie kasy systemowo na pensje powinno być standardem... inaczej możecie sobie to wszystko wsadzić, przyjdzie wojna, może znowu komuna i co? jesteście zwykłymi mordercami, to jest ekonomiczne ludobójstwo
a co? w tych twoich mądrych książkach nie było moralności?


@cotusieodjanie: nie czytałem żadnych "moich mądrych książek". Pytam, bo z tego co widzę, to twoim światem idealnym jest ten proponowany przez komunistów - każdy ma tyle samo, nikt się nie wyróżnia, nie ma biednych ani bogatych, bo każdy zarabia tyle samo.
Tylko muszę cię zasmucić - komunizm nie działa. Nigdy nie działał i nigdy działać nie będzie.
Albo godzisz się z