Wpis z mikrobloga

drukowanie kasy systemowo na pensje powinno być standardem...


@cotusieodjanie: Co z tego że każdy będzie zarabiał miliony, skoro nic za nie nie kupi? Tak jak teraz w Wenezueli. Tam próbowali wprowadzić to, czego i ty byś chciał.

twój świat to większa utopia niż to co ja piszę


@cotusieodjanie: ten "mój" świat nie jest żadną utopią. Utopia to coś idealnego, a to co nazywasz "moim" światem jest brutalne i wygrywa ten,
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: człowieku... ja mówię o systemie gdzie masz minimalną 2000€ i niech każdy sobie szuka lepszej pracy i niech pracodawcy płacą więcej jak chcą i ich stać, gówno się zmieni poza tym że inaczej będzie szedł pieniądz do ludzi
  • Odpowiedz
jakoś w niemczech masz 2000-2500 netto/brutto i jakoś nikt nie robi problemu by nażreć się za 200€ miesięcznie oraz by znaleźć mieszkanie za 500€ ze wszystkim

zejdź na ziemię bo żyjesz w swoim świecie, rynek sam się ureguluje jak dzisiaj
  • Odpowiedz
tak naprawdę ta cała inflacja jest po to by ludziom nie dało się żyć, dla mnie to jest chore i to ostro, zamróźcie to, dajcie taką samą płacę minimalną jak w niemczech, resztę niech dogadują pracodawcy i niech kasa przez 10 lat idzie z drukarki a potem normalnie, samo się wyrówna
  • Odpowiedz
typ zaraz stwierdzi że to nie będzie to samo :D lol jak się zamrozi inflacje to nawet i po głupich 5ciu latach wyjdzie na to że żyjemy jak niemcy, przez ten czas firmy zarobią tonę kasy i będą miały na rozwój
  • Odpowiedz
wskaż mi równicę tak naprawdę... przechodzimy na €, ceny są w €, ceny ustala się tak jak w kraju matce, inflacja out na 5 lat, pensje minimalną ustala się na poziomie niemieckim, kasa idzie z drukarki, każda z firm sama ustala ile jest w stanie płacić po skończeniu okresu ochronnego i tyle każda z firm drukuje kasy na pensje, firmy płacą tylko podatki jakie są w kraju, podatki są odliczane z pensji
  • Odpowiedz
@cotusieodjanie: pięciolatek się dorwał do klawiatury?

Czy ty myślisz że jedyny powód dla którego np. w afryce jest taka bieda, to dlatego że sobie nie przyjęli euro i nie uczynili wszystkich cen równym jak w niemczech? xD
  • Odpowiedz
@Doman_60: nie, ja po prostu myślę że jesteście jako cywilizacja ostro jeb...ci, zobaczysz że za parę lat się w końcu pojawi jakiś system który odciąży przedsiębiorców a przerzuci wypłaty pensji na państwo czy chu, ewentualnie wszyscy na świecie będą robić zrzutki w podatkach na biedne kraje po to by w ich gospodarce spowodować wzrost płac
  • Odpowiedz
dla mnie ważniejsze jest ludzkie życie niż wasz gówniany systemik, jak jedni zaczną dobrze zarabiać to tysiące innych będzie na bezrobociu

wy jesteście chorzy na głowę, nawet nie ma tyle miejsc pracy dla każdego bo nie ma tyle pieniędzy
  • Odpowiedz
@Doman_60: @ditoski: dzieciaczki, macie tysiące miejsc pracy w europie dla wenezuelczyków? dla mnie ludzie tacy jak wy to skończeni durnie którzy nie powinni mieć prawa głosu, ludziom w tej chwili dzieje się KURE...WSKO duża krzywda przez ten durny system a wy się śmiejecie...

wy jesteście obrzydliwi, TFU
  • Odpowiedz
jeśli to nazywacie sprawiedliwością i logicznym rozwiązaniem to może ja w ramach tego skończę śmieszkować i pójdę na poważnie w ślady hitlera i stalina? mam wystarczająco dużo haryzmy i powagi by dojść do czegoś takiego, może jak przeżyjecie kolejny wstrząs historyczny to się opamiętacie i zaczniecie tępe ludzkie gnoje główkować nad nowym lepszym systemem pieniężnym bo to co się teraz dzieje to KPINA
  • Odpowiedz