Wpis z mikrobloga

Jak najtaniej skompletować sobie VR do #beatsaber na PC? Znalazłem coś takiego, ale nie wiem czy ma sens, czy będzie działać, czy może trzeba wywalić większą kasę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A może czekać cierpliwie, by zobaczyć co zaoferuje #valve w swoim Valve Index? Mam Steam Controller i Steam Link (fizyczne urządzenie) i jestem z nich całkiem zadowolony, więc i z Index'em wiążę spore nadzieje.
#vr #virtualreality #wirtualnarzeczywistosc #pcmasterrace #steam
  • 7
trzeba wysupłać większą kasę. Oculus ogłosił rifta S za 399 USD. Zobaczymy za ile będą w PL. Podobno 450 EUR. Możesz też poczekać na valve index, aczkolwiek spodziewam się, że będzie droższy. W kartonowych goglach chwilę się pobawisz, pokręcisz, zrobi Ci się niedobrze i się zrazisz. Tej wiosny ma wyjść jeszcze oculus Quest też za 399USD. system all-in-one z możliwością poruszania się we wszystkich wymiarach. Radzę więc poczekać i dołożyć kasę/poczekać aż
@Bielecki: Najtaniej to będzie kupić google do telefonu ~50zł, Riftcat 80zł, 3 pady PS Move ~150zł, 4 kamery PS Eye ~40zł. Musisz mieć dobry telefon (minimum FullHD, a to i tak będzie kiepsko) i router 5G. Wtedy wydasz 350zł tylko po to, żeby przekonać się, że (w zależności od człowieka):
1. Jest #!$%@?, zrazisz się i rzucisz to w cholerę
2. Stwierdzisz, że chcesz lepsze doświadczenie i kupisz normalny headset (to
@Bielecki: Trzeci pad na głowę, żeby program widział twoją pozycję. Wystarczy tylko ta świecąca kulka, więc można sobie ją taniej jakoś zrobić. Wszystko obsługuje ten program: https://github.com/psmoveservice/PSMoveService Ustawianie tego to męka, w dodatku musiałem to robić przed każdą sesją, bo się rozjeżdżało, a te światełka PS Move są po prostu zbyt mało precyzyjne do VRu. W dodatku te pady nie mają analogów, więc będziesz musiał się bawić ze sterowaniem.
@Bielecki: Jedyne do czego nadaje się VR na telefonie to do ogladania filmów, jest kilka przyzwoitych gier jak np. smash hit na GearVR, ale to tylko na chwilę. Jak masz za dużo wolnego czasu to możesz kombinować ze stramowaniem obrazu do telefonu, ale jak masz normalną pracę, to po prostu odłóż na gogle, z zakupem poczekaj kilka miesiecy bo niedługo będzie info o kilku nowych HMD i ceny starszych modeli powinny