Wpis z mikrobloga

@bidzej: właśnie do miasta typowo bo moim obecnym to ciężko...
Choć przede wszystkim boję się trwałości tego silnika (i trochę spalania), ale pomimo 10 lat na karku to samochód jeszcze fabryką pachnie
@SweetDreams: No taki bardzo kulturalny to nie jest, jak to 3-cylindrowiec ale w tej klasie jest naprawdę ok. Spalanie - tak z 7 litrów w mieście, na trasie w okolicach 100 km/h 6l, za to przy 140 i wyżej km/h pali jak szalony. Z resztą jazda z taką prędkością sprawia, że ma się wrażenie, że zaraz odleci.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SweetDreams: nie wiem czy to ma coś w ogóle wspólnego z 2 gen, ale mam fabie 1.2 HTP pierwszej generacji i od 2004 w silniku zepsuło się całe nic, więc jak komuś nie zależy na przyspieszeniu to polecam xd
@boomsrutshoot: mają dużo wspólnego, to cały czas ewolucja takiego zabytkowego silnika, który jeździł jeszcze w Skodzie Favorit - ogólnie te silniki wyrobiły sobie rozwinięcie skrótu HTP jako "h**a tym pojeździsz..." Uważane są za taką jednorazówkę.
@330CiA: dopłaty nie, w regularnej cenie dla tego rocznika będzie sprzedawane więc wydaje się, że to okazja.
Co do oleju - nie wiem. Nie znam jeszcze za wielu szczegółów i w dodatku może być problem dowiedzenia się czegoś więcej.
@SweetDreams: kumpel ma takiego służbowego i raz nim jechałem. połowy tej ceny bym nie dał, silnik słaby jak cholera, żre paliwa jak wściekły, warczy niesamowicie głośno... serio jeśli mam wyrazić swoją opinie to stanowczo odradzam zakup tego szajsu.
dodatkowo auto jest z 2012r, ma pewny przebieg ~160kkm i co chwila coś się psuje w nim.
@SweetDreams największa wada tego silnika jest brak mocy. Poza tym do ciorania po mieście spoko, o ile jeździsz sam i masz na wszystko czas... Co do trwałości to mi przez 1.5roku z silnikiem nie działo się nic, natomiast kilka rzeczy do wymiany było ogólnie w autku bo wkoncu skoda jakoś super trwała nie jest...
Jak nie przeszkadza Ci brak mocy to bierz.