Wpis z mikrobloga

@CZLOWIEK89 @Delpan @kk87ko0 @szejas : Wojsko może zgłosić się do posiadacza samochodu o jego użyczenie w myśl ustawy jeszcze z 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony. Na osoby fizyczne, przedsiębiorców, urzędy, instytucje państwowe i inne jednostki organizacyjne może zostać nałożony tzw. obowiązek świadczeń rzeczowych. Do tego dochodzi rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 2004 r. określające, jakie ruchomości i nieruchomości podlegają ewidencji wojskowej.
https://autokult.pl/3610,kiedy-wojsko-moze-zabrac-ci-samochod
@CZLOWIEK89 miejska sprawa. Muszą mieć spis danych ruchomości na danym terenie, wystawili pewnie o 40 motocyklow w pewnie młodszych nie, x lat i wyszło, że motor sportowy się załapał. Na 100%. A że pewnie w gminie jakaś bieda pod tym względem to padło na ten.

Głuputka administracyjna, związana z martwymi "duszami" w naszym systemie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CZLOWIEK89: a w praktyce jest tak, że gość #!$%@?ł kogoś w gminie - dobrze poszukali i znaleźli sposób jak ukarać plebejusza za przewinienie przeciwko łajzom z aspiracjami ku władzy i stąd to pismo.
Wojsko niczemu winne - mają obowiązek prowadzenia listy sprzętu potrzebnego w ramach rezerwy. Kogoś w gminie poniosła fantazja i stąd pismo ¯\_(ツ)_/¯
@CZLOWIEK89 to normalne, nikt nie weźmie twojego moto na ćwiczenia ew. możesz tylko dostać wezwanie do stawienia się w jednostce w razie ćwiczeń mobilizacyjnych gdzie się pokażesz z moto i dostaniesz rekompensatę ale i to prawie nie możliwe. Twoje moto realnie będzie zagrożone tylko w wypadku prawdziwej godziny W ale wtedy uwierz że to pędzie twoje najmniejsze zmartwienie. Każdy obywatel RP zobowiązany jest bronić ojczyzny i to jest twój wkład w obronnośc
@CZLOWIEK89 za tydzień ci przyjdzie kolejne pismo, bo narazie masz info ze wszczynaja postępowanie. A później dostaniesz info ze tak oczywiście bierzemy twój motor. A ja miałem że jak wezmą to będzie w miejscowości oddalonej o 70 km od mojego miasta