Wpis z mikrobloga

@ramzes8811: Aż się pozytywnie zaskoczyłem jak zobaczyłem sensowną odpowiedź.
Nie zgadzam się, nie lubię rozbudowanych państwowych systemów socjalnych. Uważam to za zbędne marnotrawienie pieniędzy ale taki układ ma przynajmniej szansę powodzenia.
  • Odpowiedz
@Doman_60: no w sumie chyba na to wychodzi xD wiesz, nie trzeba mieć jakieś uber spiny na kapitalizm żeby móc krytykować jego wady, tak uważają tylko kuce dla których "Ziemia Obiecania" to podręcznik gospodarki wolnorynkowej
  • Odpowiedz
To jedź do Skandynawii.

Tylko wymaluj się pastą do butów, bo białych tam niechętnie wpuszczają.


@ibilon: byłem miesiąc temu i było spoko (a nie jestem murzynem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ramzes8811: co najmniej kilka razy na mój argument, że chciałbym mieszkać w kraju, w którym państwo nie okrada obywateli i nie niszczy gospodarki słyszałem, że mam #!$%@?ć do Somalii, więc, ehm, tak jakby - komuszki same zaczęły jakąś retorykę i zdziwienie, że się spopularyzowała.
  • Odpowiedz
gospodarka rynkowa + rozbudowana sieć pomocy socjalnej.


@ramzes8811: przecież to dokładnie mamy dzisiaj
łącznie w wielomiliardowym długiem xD
chcesz w kraju który przez ostatnie 200 lat był ciągle okupowany modelu skandynawskiego?
ja prdl :DDDD
  • Odpowiedz
To jedź do Skandynawii.

Tylko wymaluj się pastą do butów, bo białych tam niechętnie wpuszczają.


@ibilon: wyczytałeś to na wykopie czy powiedział ci to Ator lub Marcin Rola?
  • Odpowiedz
@ramzes8811: wiesz, jak korwin kombinował budżet, to jako główne wydatki wpisał renty, emerytury i ogrody zoologiczne. Czy to oznacza, że jest antykapitalistą? Szwecja to system mieszany tylko w tym względzie, że ambitni ludzie wykorzystywani są przez pasożytów. Im bardziej rozbudowany system socjalny, tym pasożytnictwo większe. Dlatego socjalizm się nigdy nie sprawdzi, bo tępi ambitnych, którzy musieliby utrzymać pasożytów.
Nie widziałeś nigdy ciężko chorego człowieka, który po ciężkiej pracy ciężko pracuje na
  • Odpowiedz
@krystian-masiak: ale w Polsce nie ma takiego problemu, że jest za dużo prawdziwych urzędników którzy robią prawdziwą urzędniczą robotę w sądzie, ministerstwach czy urzędach skarbowych tylko za dużo jest posad dla rodziny i znajomych królika.
  • Odpowiedz
@DennoRT: Gospodarka mieszana, model skandynawski, jak zwał tak zwał. Krótko mówiąc, gospodarka rynkowa + rozbudowana sieć pomocy socjalnej.


Czyli to samo co mamy w polsce
  • Odpowiedz