Wpis z mikrobloga

Mam #hosting i 2 #domeny na #ovh (.com i .pl), muszę wprowadzić zmiany w domenach a słabo się na tym znam (dodać wpisy SPF DKIM i DMARC do mailingu).
Tylko w jednej domenie mam dostęp do strefy DNS, w drugiej przy aktywacji jest błąd i nie mogę nic zmienić.
Może ktoś ma jakieś cenne wskazówki?
  • 5
@seidman: Też masz ten błąd podczas aktywacji strefy DNS:

Wystąpił błąd podczas aktywacji strefy DNS. (Ce domaine est déjà configuré sur notre système)


Ja kilka dni temu przejąłem jedną domenę .pl i specjalnie przy rejestracji zostawiłem domyślne DNSy żeby szybko sobie przekierowanie zrobić w ich panelu, a tu lipa... po francusku jest napisane, że ta domena jest już skonfigurowana... Myślałem, że może za szybko po rejestracji chcę utworzyć strefę, teraz sprawdzam,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@seidman: @netproo: ovh nie usuwa starych stref ze swojego systemu, zarejestrowałem kiedyś domenę w ovh i pod tym adresem zaczęła być widoczna strona jakiegoś typa któryś kiedyś miał tę domenę w ovh. Też nie mogłem aktywować strefy bo ta jego, stara, ożyła w momencie rejestracji przeze mnie domeny.
@netproo, @lifefitness, dzięki za odpowiedzi, napisałem do supportu w piątek, ale jeszcze czekam na odpowiedź, mam nadzieję, że pomogą. Wcześniej miałem na atthost to support odpowiadał znacznie szybciej, często w ciągu kilku godzin dało się rozwiązać problem
@lifefitness: o widzisz... trochę wygasłych przejąłem przez ovh, ale tego nie zaobserwowałem jeszcze, widocznie albo nie były tam utrzymywane wcześniej, albo też nie miały strefy... dobrze wiedzieć na przyszłość
@netproo: ja miałem już dwa takie przypadki. Najgorzej bo jedną domenę przenosiłem od innego rejestratora i cała moja poczta mogła trafiać przez dobę do tego typa co miał kiedyś strefę w ovh, dopiero następnego dnia support ją usunął i mogłem aktywować swoją. Najchętniej bym uciekł z ovh ale za bardzo nie ma gdzie.