Wpis z mikrobloga

@sumoch0j: #!$%@? prawda xD

Pewnie, standardowe chodzenie do pracy nie jest niczym cudownym i nawet fajna z początku praca po jakimś czasie się nudzi i odczuwamy przymus, ale przynajmniej nie ma żadnej presji ocen, czy zdamy czy nie zdamy, nie ma prac domowych itd

Cierpi trochę życie prywatne bo jednak brak wakacji, na hobbystyczne zajęcia po pracy wielu z nas też nie ma czasu ale ja tam odczuwałem większy stres chodząc
  • Odpowiedz
  • 1355
@sumoch0j ale gadanie, rodzice też mnie tak straszyli, a pracowanie moim zdaniem jest lepsze od szkoły. Robotę mozesz zmienić na jaką ci pasuje. Robisz to co lubisz i umiesz a nie dzisiaj sprawdzian z polskiego i z biologii plus odpowiedź ustna z historii. Nie ma prac domowych, 8h i nara. W ogóle odpowiedzi ustne to był taki dramat, wyobraźcie sobie że pracodawca stawia was przed pracownikami i losy twojej pensji (nagroda/ucięcie) zależą
  • Odpowiedz
wyobraźcie sobie że pracodawca stawia was przed pracownikami i losy twojej pensji (nagroda/ucięcie) zależą od twojej odpowiedzi ustnej


@sg553: ale często tak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sumoch0j bzdura. Szkoła to najgorszy okres który w ogóle się nie przekłada na dalsze życie. 6tkowy uczeń potrafi skończyć na produkcji i żyć w samotności tymczasem patus kafelkarz zarabia dyche, a przeciętny uczeń założył szczęśliwą rodzinę
  • Odpowiedz
Robotę mozesz zmienić na jaką ci pasuje


@sg553: chyba, ze mieszkasz w #!$%@? małych i robisz tzm gdzie robota jest

Robisz to co lubisz i umiesz


@sg553: jak wyżej

ogóle odpowiedzi ustne to był taki dramat, wyobraźcie sobie że pracodawca stawia was przed pracownikami i losy twojej pensji (nagroda/ucięcie) zależą od twojej odpowiedzi ustnej.


@sg553: norma w kazdej nie fizycznej pracy

Trzeba mieć pomysł na siebie i wiedzieć co
  • Odpowiedz
  • 11
@sg553 wiedziałem że pojawi się taki komentarz kogoś z syndromem niewolnika że praca jest super xD dosłownie pod każdym tego typu memem taki się trafi
  • Odpowiedz
losy twojej pensji (nagroda/ucięcie) zależą od twojej odpowiedzi ustnej


@sg553: przecież tak jest - jak chcesz rozmawiać o podwyżce, to, zazwyczaj, musisz odwalić jakąś psychologiczną manipulującą szopkę, żeby zrobić wrażenie, że jesteś najlepszy - nie ma znaczenia ile faktycznie w pracy robisz i jaki jesteś dobry, ważne jest tylko to, jak to sprzedasz przełożonemu
  • Odpowiedz
@sg553 praca lepsza od szkoły dużo więcej uczy samodzielności i pewności siebie tylko problemem jest to że w Polsce bez papierka gówno zrobisz. W takim UK jak pokażesz że możesz zarządzać to i dyrektorem zostaniesz bez szkoły. Ile tu przypadków jest gdzie kolesie naprawdę ogarnięci życiowo bez szkoły zajmują naprawdę konkretne stanowiska i biorą spoko kasę.
  • Odpowiedz
@sumoch0j: ja zdecydowanie wolę życie po szkole. Teraz przynajmniej mam większy wybór i nie muszę tkwić w skostniałym systemie prze z góry ustalone minimum X lat.
  • Odpowiedz
@WujaTHC

@sg553 wiedziałem że pojawi się taki komentarz kogoś z syndromem niewolnika że praca jest super xD dosłownie pod każdym tego typu memem taki się trafi

Nie każdy #!$%@? na produkcji za minimalną. Ja lubię swoją pracę i daje mi ona odpowiednie zarobki do godnego życia. Wciąż jednak wolałbym być w czasach szkolnych, bo tam miałem kompletną labę i niczym się nie przejmowałem. Jedyne czego brakowało to hajs, aczkolwiek wciąż miło wspominam
  • Odpowiedz
szkoła uczy złych nawyków pod rynek pracy


@sg553: tym zdaniem można podsumować.
W szkole uczysz się być posłusznym pracownikiem, a takie rzeczy jak odpowiedź ustna tylko pomagają w tym.
  • Odpowiedz