Wpis z mikrobloga

Ja tam nadal nie wiem skad to pompowanie Fornalika na jakiegos cudotworce. Gosc to fachowiec na sredniaka ekstraklasy. Zweryfikowala go kadra, zweryfikuja europejskie puchary. Przyszlo jego druzynie pograc troche pod presja i od razu poziom zespolu spadal -> mecz z Pogonia gdzie mogli zapewnic sobie tytul - tylko zremisowali 0:0. Wczoraj kolejny mecz o stawke i zagrali bardzo slabo, a wygrali tylko dlatego ze dostali od Lecha prezent.
Fornalik mial ten komfort ze mogl sobie spokojnie pracowac caly sezon i najprawdopodobniej jedyne oczekiwania na poczatku sezonu jakie byly wobec niego to zeby nie spasc z e-klapy.

#ekstraklasa #mecz #pilkanozna #fornalik
  • 25
Ja tam nadal nie wiem skad to pompowanie Fornalika na jakiegos cudotworce.


@FantaZy: może dlatego że zdobył mistrzostwo Polski z Piastem Gliwice.

zweryfikuja europejskie puchary


@FantaZy: Facet już wykręcał podobne wyniki z gównoklubem Ruchem Chorzów który wiadomo gdzie teraz jest. W europejskich pucharach otarł się o fazę grupową. Piast pewnie nie wejdzie do żadnych pucharów bo choćby wygrał 3 mecze z lepszym rywalem to na czwartego zabraknie, ale jestem pewien
@Kimbaloula: @peetee: na poziomie kwalifikacji jak nie trafią na jakiegoś giganta to tam nie ma klubów z lepszymi i z gorszymi zawodnikami. 95% wyników to kwestia aktualnej formy. Tam nie ma Messiego, Jovica, Salaha czy żołnierza Mandzukica na których po prostu mogłoby naszym chłopakom zwyczajnie brakować sił w nogach.
Zazwyczaj wygląda to tak samo - ot efekt 'wakacji'.
Zostaje nam trzymać kciuki za Piasta i trzy zespoły do LE. Przy
na poziomie kwalifikacji jak nie trafią na jakiegoś giganta to tam nie ma klubów z lepszymi i z gorszymi zawodnikami. 95% wyników to kwestia aktualnej formy. Tam nie ma Messiego, Jovica, Salaha czy żołnierza Mandzukica na których po prostu mogłoby naszym chłopakom zwyczajnie brakować sił w nogach.


@szpoq: Piast trafi 4 razy na przeciwnika lepszego i bardziej doświadczonego w pucharach. Niespodziankę przy najwyższej formie można sprawić raz, może dwa. Przy trzeciej
@peetee: Crvena Zvezda, Rosenborg, czy BATE to nie są lepsze technicznie zespoły, a zazwyczaj lepiej przygotowani i zgrani niż nasi przedstawiciele(którzy mają notoryczne zmiany, to trenera, to zespołu, to taktyki, to prezesa, to brak wypłat). W Czechach dopiero Slavia zaczyna się wybijać technicznie, bo chwilowo mają kasę z Chin.
A Dudelange nie jest lepsze. Od nikogo. A legionistom klepnęli.
Włoch, Anglii, Niemiec i Hiszpanii


@szpoq: Piast nie trafi na te zespoły bo one od razu grają w fazie grupowej.

a zazwyczaj lepiej przygotowani i zgrani niż nasi przedstawiciele


@szpoq: czyli są lepsze. Czyli Piast obiektywnie ma mniejsze z nimi szanse.

Ale generalnie zgadzam się co do tego że bardzo często takich klubów jak Rosenborg czy BATE nie ma się co bać bo one się bardzo często mega kopią po
Czyli Piast obiektywnie ma mniejsze z nimi szanse.


@peetee: Piast przejechał wiosną całą eklapę. Przez to że byli na każdy mecz dobrze przygotowani a defensywa nie robiła głupot. Tak - moim zdaniem dają radę pokonać Rosenborg, BATE, Partizan itp. Nie chcę być jakimś super optymistą, ale utrzymanie remisów na wyjazdach jest do zrobienia.
Kopenhaga w 2017 przegrała z Qarabağ Ağdam(nawet nie wiem co to). Ich poziom ligowy wcale nie jest lepszy
Kopenhaga w 2017 przegrała z Qarabağ Ağdam(nawet nie wiem co to).


@szpoq: Kopenhaga jest teraz mega mocna. Zdetronizowali ligę duńską i celują mocno w inwestycje teraz na wychodzenie z grupy LM.
A Karabach to przecież od kilku lat uczestnik faz grupowych pucharów xD
A Dudelange nie jest lepsze. Od nikogo. A legionistom klepnęli.


@szpoq: Nie jest lepsze, ale mistrza Rumunii też wyeliminowali, a z Betisem zdobyli punkt w fazie grupowej. Łączny bilans 4-4-6 w tym sezonie pucharów, ale rzeczywiście, nie jest lepsze. Od nikogo.

Qarabağ Ağdam(nawet nie wiem co to)


Trolling albo brak choćby nawet powierzchownej znajomości europejskich pucharów. Dwa razy ograli nasze zespoły z zamkniętymi oczami, a w ostatnich latach regularnie grają w
@Kimbaloula Quarabag. No super drużyna. Ogranie polskiego zespołu to ostatnimi czasy nie jest wyczyn. Taka sama zbieranina jak Partizan czy BATE.
Nie widzę tam nic z czym nie można powalczyć.
To u nas jest problem. Przez PZPN. I przez ległę. A raczej jej zarząd i politykę transferową.

Liga holenderska ma jakieś miejsce w LM bez kwalifikacji? Wiem że Ajax jest mistrzem.
@szpoq: Tylko że to było już kilka lat temu (9 i 5). Teraz są znacznie lepsi niż wtedy, a my gorsi. To się nie może dobrze skończyć.

Ajax gra od III rundy, nie ma miejsca w fazie grupowej.

To u nas jest problem. Przez PZPN. I przez ległę.


Dobra, widzę że nie mamy o czym rozmawiać.
@Kimbaloula: Legła w 6 sezonów zrobiła 5 razy mistrza kraju. To była detronizacja ligi. I dobrze wiesz że te zwycięstwa nie zawsze były zasłużone. Jedynym sukcesem europejskim jest dojście jeden raz do fazy grupowej LM. Jak źle trzeba zarządzać klubem, żeby mimo sporego budżetu odwalać co sezon taką chałe? Co zrobili Nie podoba ci się że to piszę? - i bardzo dobrze.
13 zmian trenera w 7 lat. Tu jest największy