Wpis z mikrobloga

#pytanie #samochody #polskiedrogi #polskiepato #audi #motoryzacja

Czemu jak zawsze samochód z 4 zerami na masce pojawi mi się w lusterku to wiem, że:
1. Podjedzie mi pod dupę
2. Wyprzedzi w najbardziej #!$%@? miejscu
3. Wyprzedzi bez używania kierunkowzkazów

Czemu drodzy audiowicze tak jeździcie? jeżeli widzę ałdi na drodze to wiem, że za chwilę coś się bedzie #!$%@?ć? oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie 100% kierowców tak robi, ale podchodzi pod 50%
  • 69
  • Odpowiedz
@michok1984: napisałeś wczesniej +10, 15km. Jeszcze 15 lat temu w polsce w terenie zabudowanym były przepisy 60km więc jezdzisz max + 10. Po to zmieniali przepisy aby jeździć minimum + 20 jeśli pogoda pozwala.
  • Odpowiedz
  • 1
@michok1984 pytanie jak jeździsz :D ja wczoraj musialem się męczyć kolejny raz z Matizem, który na ograniczeniu 70kmh leciał 50 lewym pasem.
A co do aut, to nie ma reguły, ja mam problem z Oplami, kto inny z BMW, a kto inny ze SKODAMI.
  • Odpowiedz
@KrzyDe: cóż, miał prawo tak jechać. Fkatycznie trochę to męczące ale nic nie zrobisz ew. wyprzedzisz.
Wiem, ze nie zależy to głównie od marki jak napisałem. Większość niestety którą spotykam na drodze to audi
  • Odpowiedz
idzę to szczególnie jak popada deszcz w Krakowie.


@stasiu38: skoro masz audi, to czy nie jechałeś wczoraj aby od mogilskiego pod galerię krakowską, prawie #!$%@?ąc się przy okazji pod autobusy, zajeżdżając drogę T4 i przecinając drogę z lewego pasa na zjazd pod galerię? xD

Fajnie jest omijać inne pojazdy, ale to przestaje być śmieszne w momencie, kiedy wszyscy na drodze muszą się angażować w "pomaganie" ci, byś się nie zabił.
  • Odpowiedz
@michok1984 miał prawo tak jechać? Proponuję cofnąć się na kurs prawa jazdy - ograniczenie 50/70/90/whatever oznacza że taką prędkością masz jechać, a nie "40 bo nie jeżdżę często" .
  • Odpowiedz
@michok1984 Audi jest zajebiste, to fakt. No i dopłaca się odpowiednio wiele za markę. Jakbym był prezesem firmy to na pewno wybrałbym Audi a nie Fiata, bo wtedy samochód to też wizytówka firmy i jak prezes firmy podjeżdża audi to widać, że firmie się powodzi. Dużo osób kupuje takie auto dla szpanu, bo faktycznie nie jest tyle warte, ale nie płaci się tylko za koszt produkcji plus marża handlowa, tylko ta marża
  • Odpowiedz