Wpis z mikrobloga

@Herubin:

Liczę, że skoro to bardziej wydajny system to zobaczę to w praktyce.

Jeżeli myślisz, że ktoś przystanie na twoją argumentację to się mylisz. Nie wiem w ogóle jak bardzo trzeba się nagimnastykować intelektualnie, żeby próbować porównywać owoce kapitalistycznego trybu produkcji do jakiegokolwiek innego trybu produkcji, który aktualnie istnieje tylko teoretycznie, tym bardziej w sytuacji, w której cała planeta zdominowana jest przez kapitalizm. Co zabawniejsze, pewnie jeszcze chciałbyś te nie-kapitalistyczne przedsięwzięcia
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_heideggera: Wolność też jest dla mnie bardzo ważna. Tutaj cała kwestia rozbija się pewnie o pracę. Dla mnie wolność, to wolność w podejmowaniu różnych prac, bo z czegoś trzeba żyć. Ty pewnie widzisz wolność traktując pracę jako przymus. Jak zatem zarabiać?
edytowane
  • Odpowiedz
@fenis: W ogrooomnym skrócie wolność dla mnie to zapewnienie każdemu człowiekowi minimalnych środków do życia: jedzenie, ubranie, dach nad głową, edukacja i służba zdrowia. W moim odczuciu dopiero po zabezpieczeniu tych podstawowych potrzeb człowiek jest w stanie skorzystać ze swojego potencjału w pełni.

Ty pewnie widzisz jakąś zarobków traktując pracę jako przymus. Pytanie jaką.

Praca przy współczesnym podziale pracy i globalnym łańcuchu logistycznym to nie moja para kaloszy, ale mógłbym pokusić
  • Odpowiedz
@fenis: To w jaki sposób jako gatunek mielibyśmy dotrzeć do zaspokojenia tych podstawowych potrzeb u wszystkich przedstawicieli gatunku jest dla mnie trochę drugorzędną sprawą w tym momencie. Preferowałbym najpierw rozprawić się z mitami pokutującymi w naszym świecie, które są efektem długoletniej propagandy neoliberalnej.
  • Odpowiedz
Jak mnie triggerują takie obrazki. Biedoki wy naiwne komunisty i socjaluchy żeby dojść do poziomu żeby tak wysyskiwać ludzi jak na obrazku u góry trzeba się naprawdę mocno napocić tzn. niewielu w ogóle to potrafi. Jeżeli wam się wydaje że wyzysk człowieka pracy jest prosty to pootwierajcie firmy i wyzyskujcie sami. A to PIP a to związki zawodowe, prawo pracy, kontrole skarbowe itd. Czasami człowiek by wolał już obóz pracy prowadzić u
  • Odpowiedz
@Ator: nikt się tu nigdy nie prosił. jak już się przebrnie etap

nienawidzę was, wolałbym się nigdy nie urodzić

człowiek odkrywa, że od rodziców można się wiele nauczyć, pod warunkiem że oni coś umieją. W późniejszym etapie można też wiele czerpać od innych mentorów, ale w niektórych kwestiach może być o wiele za późno. Ludzie, którzy w domu nie mieli dobrych wzorców bardzo często podążają w kierunku ekstremów i potem wydaje
  • Odpowiedz