Wpis z mikrobloga

W pierwszym wpisie tutaj, pisałem, że #zbieramnatesle, a moim sposobem na całe to przedsiewzięcie ma być inwestycja w akcji Tesli (wierzę, że w dłuższej perspektywie czasowej (np. 5 lat) akcje znacznie wzrosną).

Obecny plan, to zainwestować jakieś 20-50k (dokładajac co miesiąc np. 2k)... a kiedyś potem wszystko sprzedać i kupić sobie autko, na które w życiu bym w inny sposób nie wydał tyle pieniędzy... no ale jeżeli sama Tesla pozwoli mi zarobić na jedno ze swoich autek... to czemu nie.

Planowałem już coś kupić na początku kwietnia... ale poczekałem na raport kwartalny, a potem jeszcze trochę widząc co się dzieje... i chyba na dobre mi to czekanie wyszło, bowiem zamiast płacic za ponad 260 USD za każdą akcje.... teraz mogę skorzystać z ceny ok. 192 USD.

Dzisiaj złożyłem pierwsze zlecenie (testowe). Powinno przejść, gdy otworzy się giełda. Do końca miesiąca myślę, jest szansa, że dokupie kolejne 2 akcje. Plan jest taki, by kupować regularnie, przy czym równoważyć średnią cenę zakupu.


Jeżeli bylibyście zainteresowanie instrukcją jak krok po kroku kupić akcje Tesli w mBanku, to dajcie znać.

#tesla #gielda #elonmusk #nowetechnologie #mbank
Pobierz anonimowy_programista - W pierwszym wpisie tutaj, pisałem, że #zbieramnatesle, a moim...
źródło: comment_bS4wrTGTY4RpmXbWAJLo7eztuvNmpEK9.jpg
  • 19
@Szaraban: zlecenie się zrealizowało. Ale "PKC" - po każdej cenie, zadziałało inaczej niż się spodziewałem ¯\_(ツ)_/¯

Byłem przekonany, że jeżeli robie ofertę kupna "PKC", to weźmie mi po prostu "z order booka", z ofert sprzedaży... i dalej myślę, czy że tak się stało, tylko ta cena... 209, gdzie przy otwarciu było 199,98.

Czy to przez to, że w nocy, oferty się zakolejkowały.... i po prostu moja oferta kupna była baaardzo daleko
Pobierz anonimowyprogramista - @Szaraban: zlecenie się zrealizowało. Ale "PKC" - po każdej ce...
źródło: comment_J2WsTv6kjkXAxbfZuIxCzzQNQ9B8qQkp.jpg
@Gimpson: to jest plan, a plan jest od tego, by go aktualizować względem tego co się dzieje ;)

Plan był taki, by kupić już wcześniej, ale jak widziałem, co się dzieje, to zmodyfikowałem plan, by odczekać, by dopiero teraz zacząć powoli kupować.

Regularnie czytam wszystkie raporty odnośnie tesli. Coraz więcej na temat innych firm produkujących auta. Śledze pokrewne rynki, które Tesla ma możliwość zaatakowania (Uber, Lyft, Waymo, Yandex). Śledzę newsy (pomimo
@anonimowy_programista: Takie akcje są normalką na giełdzie, dlatego nigdy nie wrzuca się pkc bez limitu, no chyba że widzi się koszyk sprzedających i jest ich ogromna ilość albo nie ma się nic do stracenia. Kurs może być ustalony przez giełdę np na 200 ale może nie być w danym momencie sprzedających, kupujący ustawią się z limitem np 190 a z kolei sprzedający ustalą się z limitem 210. Wejdziesz w widełki i