Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam problem z #internet , pomóżcie pls z #wifi od #upc #connectbox

Na podstawie sugestii WiFiAnalyzera:
- wyłączyłem całkowicie zapchane pasmo 2,4 GHz (wszystkie kanały #!$%@?)
- z racji że wszystkie moje urzadzenia obsługują 5Ghz, ustawiłem tak i wrzuciłem na nim tryb ręczny dając całkowicie wolny kanał nr 100.
- okazuje się że jakoś od kanału nr 60-70 do 124 pojawia się komunikat "Kanał jest kanałem DFS (Dynamic Frequency Selection)
- kanały do 60 są za to pozajmowane więc jak tam znowu wyląduję to mam nie lepiej niż przy 2,4 Ghz.
- pomimo ręcznych ustawień kanału na 5GHz prędzej czy później sygnał zachowuje się jak szambonurek i sam automatycznie zmienia mi kanał na 20-40coś i net znowu zwalnia albo całkowicie się "czopuje".

Ktoś coś jak w #connectbox ogarnąć to DFS przy 5Ghz? Bo dla 2,4 Ghz to już nadziei nie ma.
Póki co kończy się na tym, że raz na 1-2 dni muszę zrestartować ten gówniany router od #upc
  • 6
@SpasticInk: Kup swoje radio, nie męcz się z tym crapem od dostawców, Dobrze działające 5GHz AC - np Unifi ac lite wyciąga spokojnie 300Mbit realnego ruchu przy sygnale -60dB i kanale o szerokości 80MHz. Jeśli twoje urządzenia nie obsługują AC to można tanio wyrwać ubnt m5 loco działające w N w 40MHz powinno przewalić około 100M, po włączeniu CT pozbędziesz się DFSa (detekcja pracy radarów meteo)
@dktr: dzięki za protip :)
Jestem generalnie laikiem w temacie, ale rozumiem że działa to w ten sposób, że do routera dostawcy podpinam takiego AP, wyłączam w nim Wi-Fi i dalej już bezpośrednio puszczam neta z tego AP?
@SpasticInk: Tak jest. Najlepsza opcja to jak się dostaje publiczny stały IP wtedy ich modemo-router przełącza się w bridge i sobie ten publiczny IP odbierasz na swoim sprzęcie i robisz z nim co chcesz, dostawca nie wie co masz za NATem.
@SpasticInk: Podpinam się i łączę się w bólu. Byłem już super uradowany po zmianie kanału 5Ghz na "w miarę wolny", prędkości po wifi maksowały łącze 300. Parę dni później- samoczynna zmiana kanału (mimo, że jest ustawiony na sztywno) na w pełni zawalony innymi sieciami i spadek prędkości do 60, w porywach do 100. Parodia.. U mnie dodatkowo skrzynka z przyłączami i compalem znajduje się w szafie, która tłumi mocno rozsiewanie sygnału
greenadine - @SpasticInk: Podpinam się i łączę się w bólu. Byłem już super uradowany ...

źródło: comment_fLDsXYZde1GYtrajJQ4z09Fdrna7h5tN.jpg

Pobierz
@greenadine: Szkoda że nie pomyślałeś przed remontem, aż się prosi powiesić go w miejscu litery "S" skrzynka teletech. Zależy z czego masz tam ściany, dla 5GHz jedna ściana i czasem 15dB tłumienia, dwie ściany i nie ma śladu po sygnale.
@dktr: Wiem, też sobie pluję w brodę. Mogłem też pomyśleć o podwieszeniu całości sufitu, wtedy te instalacje bez dodatkowego remontu można byłoby przewiesić w dowolne miejsce. Ten sam błąd popełniłem nie ciągnąc za kanapę kabli audio, ale to już inna bajka. Człowiek się uczy na pierwszym mieszkaniu :P Wracając do tematu jak myślisz, poprawi to coś? W tym momencie router leży na podłodze w szafie.