Wpis z mikrobloga

@szczypek45: serwis to on ma co jakiś czas.
@LRF1000W: narazie stawiam na napęd a dokładnie na te dwie zębatki z tyłu. Support był rozbierany i smarowany jakieś 3tyś km.
Musze tylko ogarnąć czy te zębatki w grupie shimano 105 powinny mieć jakiś luz boczny bo moje mają.
@mmichal: moje kółka na boki maja luz i jakby przeskakują. Jutro nagram filmik i wrzuce. Sprawdzam wszystko po kolei. Pedała, tarcze w korbie i łańcuch odrzuciłem. Pozostaje sprawdzić kasete i te kółka a jak to nie pomoże to sprawdze suport.
To tykanie jest o tyle dziwne, że pojawia się tylko gdy prawy pedał jest pod kątem 90°.
@feber: Rozbieraj kasetę. Strzelam, że bębenek może mieć wżery powstałe od obciążeń. Tutaj się mogę mylić, bo przy strzelającym napędzie może to być spowodowane dosłownie wszystkim.
@Ajtos: szczerze mówiąc kaseta była ściągana i jakichś ogromnych wżerów tam nie ma. Dziś założe inne pedała spd i inną kasete. Zobacze czy coś się zmieni.
@globalbus: bo chodzilo mi o kółka. U mnie obydwa mają luz i się zastanawiam czy to one nie są powodem tych dźwięków.
Ten trzask/cykanie powstaje gdy rytmicznie pedałuje ale bez dużego obciążenia ale też znowu nie luźno. Słychać go gdy prawie ramie znajduje się
@feber: u kolegi trzaski powodowała źle zamontowana przerzutka z tyłu (była krzywo przykręcona oO). Mi strzela nawet bez sztycy i pedałów i jest to chyba koło, bo ten sam trzask pojawia się przy dokręcaniu ośki ( )