Wpis z mikrobloga

Słów kilka o "szkalowaniu" Mhrocznych Marek Odzieżhowyh w środowisku "tych wrednych gothów elitystów".

Dobra, powiem tak - jak najbardziej nosić rzeczy od nich można.
ALE
Ale sytuacja kiedy masz i nosisz 100% garderoby tylko od nich i nawet ich nie przerabiasz - to licz się że
* prędzej czy później trafisz na identycznie ubranego klona siebie. Chyba mało kto lubi takie sytuacje, zwłaszcza jeśli chce wyrażać przez ubiór swój indywidualizm. W porządku można mieć pojedyncze elementy jeśli ci się podobają - ale zachowajmy umiar, zestawiajmy je z elementami z innych źródeł. Naszycie jakiegoś ozdobnika, czy naszywki z logo zespołu czy jakimś edgy textem lub grafiką też jest całkiem dobrym i zasadnym pomysłem.
* zostaniesz posądzony o iście na łatwiznę w kwestii ubioru do tego materializm i robienie przes to z subkultury karykatury tego czym pierwotnie była
* niekoniecznie to co wygląda dobrze na modelach danej marki będzie się w takim samym zestawieniu prezentowało na tobie.
* no i argument finansowy - te znane mniej i bardziej marki tanie nie są - zwłaszcza jak się mieszka w Polsce, za równowartość wielu pojedynczych elementów garderoby można się obłowić w tej słynnej odzieży Używanej - zwłaszcza w wypadku pań. Faceci mają tu lekko przechlapane, jeśli szukają czegoś więcej niż podstawowe czarne koszule, czy garnitury, czy dżinsy. Ale zawsze można do tego dokupić jakiś ciekawy pasek, czy biżuterię i ogarnąć stylówę nawet z normickich ciuchów. Tak wszak robiono w latach 80tych. Darcie rajstop, cięcie koszul, czy robienie plam Domestosem nie wymagają jakichś wielkich zdolności manualnych większych niż krojenie chleba.

Nie musisz nic nikomu udowadniać kupując tylko w sklepach wysyłkowych dla mhrocznych ludzi. Ba, w zasadzie to może to przynieść efekt w postaci wrażenia odwrotnego od zamierzonego.

#goth #gothmoda #modameska #modadamska #indywidualizm #kultura #subkultura #punk #materializm
y.....o - Słów kilka o "szkalowaniu" Mhrocznych Marek Odzieżhowyh w środowisku "tych ...

źródło: comment_Fo4MNkDsip6OnCFrlMWedAVCBocUIBWp.jpg

Pobierz
  • 16
Widzę, że bycie gothem, to ciężki kawałek chleba.


@gien: nie. Trudne jest (jak zaczynasz) nie uleganie z dupy wziętym wyobrażeniom o gotach, tworzonych przez ludzi dla których Nine Inch Nails to zespół z nurtu goth (podczas gdy to industrial) i do tego idealny kandydat do nagrody Grammy za "Najlepszy zespół metalowy" [sic! ]. xD
@yamnichek_pyesio: Trololllollllo jakaś akcja mnie omija?!

pS bycie DOROSŁYM gothem czy metalem wg mojego zdrojowego rozsądku objawia się tak;
Czarne ciuszki w prostej firmie bez nadruków i znaczków Marek.
Delikatnie ekstrawagandzkie wtrącenia- np mam żakiet z odrobine dłuższym tyłem w szpic na wiktoriańską modłę.
Lub inny ze stójką
Generalnie czarne dodatki.

I na przykład Ensiferum na dzwonku w iPhonie
W życiu nie powiedziałabym ze to rodowy brudas na gościa ubranego jak
Trololllollllo jakaś akcja mnie omija?!


@HaloHet: takie tam "elitysztyczne zszendżenje" na temat "tej dzisiejszej młodzieży", która jest karmiona z tumblr, insta i filmów papką = goth równa się chodzenie na czarno i noszenie zwłaszcza NASZYCH (w sensie tej firmy) markowych ciuchów za miliony kilogramów cebul. Potem czytasz jak po takim namieszaniu im w głowach twierdzą, że "ubiernie się jak goth jest drogie i nie na moją kieszeń, tylko spójrz na te
y.....o - > Trololllollllo jakaś akcja mnie omija?!

@HaloHet: takie tam "elityszty...
mnie tylko interesuje okultystyczna i antyreligijna odzież od killstara czy polskiego amenomen. A niektóre od nich ciuchy są tak cringowe że szok xD nie mówiąc o cenie gdzie zwykły tshirt kosztuje 160zł xD


@dracul: ta, ceny mają momentami z kosmosu, nawet biorąc pod uwagę fakt, że to być może krótkie serie i dość hermetyczna grupa "targetowa" (nie wiem nie widziałem ich analiz marketingowych w kogo właściwie celują). Co do dizajnu -
@yamnichek_pyesio: oooo fajnie ze zrobiłeś wpisa o tym. Jakbym miał powiedzieć co mnie najbardziej irytuje w młodym pokoleniu, to ta część ludzi którzy nazywają się gothami, słuchają nie wiem #!$%@? nighwisha, kupują sobie na rockmetalshop płaszcze wiktorianśkie za 300 zł i się masturbują do tego, jacy są eleganccy i pachnący srając przy tym na punków i zapominając ile subkultura goth bierze od punków i jakie są generalnie podwaliny prawdziwych gothów. Takich
@yamnichek_pyesio: @dracul: mają ceny z kosmosu, bo jest teraz moda na alternatywność i dużo bananowych dzieci w to wchodzi, więc mają #!$%@? że ludzie na polskim rynku są biedniejsi niż klienci na zachodzie, bo i tak znajdzie się ktoś kto przepłaci 200-300 zł.

To jest tak śmieszne jak się obserwuje ten wyścig ku alternatywności... Pomału dochodzimy do takiej sytuacji, że ludzie boją się ze ktoś ich nazwie normikiem jakby to
@yamnichek_pyesio: @dracul: i taki przyklad tego forsowania alternatywnosci wsrod ludzi u ktorych widac ze robia to na sile i troche chyba wbrew sobie, ale podazaja za trendem:

jeden moj kumpel byl ostatnio hejtowany i zostal nazwany normikiem przez poteznych grafikow ze studiow u ktorych wlasnie widac ten tryhard, bo kiedy gadali o muzyce to powiedzial, ze nie lubi caravan palace nad ktorym oni sie spuszczaja xdd kurła

c a r