Wpis z mikrobloga

@poop 11 dni na te stolice to stanowczo za dużo...max 5-6 Wam zejdzie.
Po drodze do Wilna jest zamek w Trokach, blisko Rygi Jurmala, a z Tallina można zrobić wypad do Helsinek... Albo zaszaleć i Petersburg :)
@DdNikaa: Ja to liczę noclegami. Np. 1 dzień to przejazd z Polski do Wilna i od razu nocleg, kolejny dzień chodzenie i zwiedzanie, wieczorem piwko i dobre żarcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i cyk, kolejny nocleg, żeby np. kolejnego dnia wyjechać dalej. Dwa noclegi to minimum na każde z nich, ale pewnie przy Rydze będą 3, a Tallinie 4 (tam myślimy nad całodniowym wypadem promem do Helsinek).
@DdNikaa: Ale ogólnie szukamy czegoś innego jeszcze, gdzie można zboczyć z drogi i zobaczyć. Myślałem o Zamku w Trokach. Ale szukam więcej ciekawych miejsc, dlatego pytam ludzi, może ktoś zna coś fajnego.
@poop no jak tam chcecie :D strasznie zmarnujecie czas jak dla mnie...
To miasteczko obok Rygi to właśnie Jurmala o której pisze. Zastanówcie się nad skróceniem nieco tych pobytów i podróż do Petersburga...z Tallina już nie jest tak daleko a na pewno duuużo ciekawiej niż Helsinki w których nie ma tak naprawdę nic. Wiz do Petersburga nie trzeba mieć.
@DdNikaa: Dobra, dopiero teraz zobaczyłem Twoje propozycje. Chyba, że edytowałaś komentarz zanim odpisałem :P Więc w sumie Zamek w Trokach, Jurmala i Helsinki się pokrywają :P
@DdNikaa: A co do Petersburga to jak to wygląda? Autem pewnie nie wjadę, bo to Rosja i po pierwsze strach, a po drugie musiałbym mieć jakieś zielone karty i inne papierki. Promem, autokarem czy pociągiem? I czemu nie trzeba mieć wiz? Przecież to już terytorium Rosji.
@poop sorry, jednak coś się zmieniło i trzeba mieć wizę. Jeszcze 3 lata temu nie było to konieczne przy podróży nieprzekraczającej 3 dni z tego co pamiętam.
@poop: ja niedawno bylem w Rydze 4 dni i to co najmniej o 2 za duzo. Poza starowka niewiele tam jest do ogladania. Do Jurmali mozna sie wybrac, ale tylko pod warunkiem, ze jest ladna pogoda (BTW jadac samochodem podobno trzeba uiscic jakas oplate...)
@mistrzu02: No właśnie według informacji na stronie promów Tallin-Petersburg jest, że do 72h nadal można bez VISY. Jednak jak szukałem połączenia w terminie w którym tam będę, to mi nie pokazało żadnego i jedynie na 27 sierpnia i na 2 września (będę tam w okolicach 22-24 sierpnia).
Jest szansa, że już po prostu wszystko wykupione? No i cenowo te promy też widzę, że wychodzą kosmicznie (250 euro za 2 osoby), gdzie
@poop: Kowno na Litwie na pół dnia, możesz np. na powrocie się tam na obiad zatrzymać.
Do Helsinek jednodniowy wypad bez auta - rano wypływasz, cały dzień w mieście, wieczorem wracasz. Wóz zostaw w Tallinie.
@Neoplan: No właśnie wracając z Tallina chcę jeszcze gdzieś 1 nocleg po drodze i myślałem o czymś na Wilnie lub Suwałkach i to Kowno w sumie spoko wygląda. Bo z Tallina mi pokazuje do domu 1250 km i 13h podróży, a wiadomo, że z postojami to koło 14-15h, więc po co się tak tyrać, jak można zrobić trasę na 2 razy.
@poop: Kowno jest fajne na 3-4 godziny spaceru więc w sam raz przed kolacją lub po śniadaniu.
Te promy do Petersburga olej. One są tak skalkulowane że bardziej by Ci się opłacało normalnie wizę załatwić i pojechać do Petersburga autem.
@poop: BTW znoszą wizy na Obwód Kaliningradzki, tzn. nie znoszą ale będą od 1 lipca dawać za darmo przez internet. Być może Kaliningrad możesz dopisać do listy. Tylko musisz mieć paszport.
@Neoplan: Jeśli chodzi o Obwód Kaliningradzki, to:
a) Czy jest tam cokolwiek ciekawego?
b) Jak długo trwa odprawa na przejściach granicznych (żeby nie było, że pół dnia spędzimy na granicy)
c) Nie wiem czy chcę tam wjeżdżać autem, bo nie mam tam assistance.