Wpis z mikrobloga

to nie jest kolejka po paszporty, tylko kolejka żeby wziąć numerek. Przy wyborze nr wybierasz kolejkę do jakiej chcesz się udać. Byłem 2 tyg temu jakieś 15min przed 7:00 stanąć w kolejce. O 7:00 otwierają kioski po numerki i kolejka przesówa się szybko. O 7:15 miałem już numer i było to 7. Od 9:00 otwierają okienka


@StaryZielony: to jest bardziej #!$%@? niż mi się wydawało
  • Odpowiedz
  • 0
@GrzesTSW zazwyczaj trzeba miesiąc wcześniej się zarejestrować i jest. Po drugie kolejek nigdy nie ma gdy nie ma sezonu (brak wakacji/ferii), bo wszyscy sobie przypominają o tym. Ja robiłem paszport w kwietniu i byłem może 10 w kolejce, będąc 10 minut przed otwarciem ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GrzesTSW: lul, w kielcach w piątek po Bożym ciele w mniej jak półtorej godziny ze złożeniem wniosku i zrobieniem zdjęcia, a kolejka do odbioru nie przekraczała 10 osób ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@GrzesTSW: jakim trzeba być debilem, aby nie widzieć problemu w pracy urzędu. Jeśli kolejka jest cały rok, to albo jest zła organizacja pracy albo za mało osób do obsługi.

Wiecie ile trwa wyrobienie aktu urodzenia w Poznaniu? Mi to zajęło jakieś 10 minut z czekaniem. To Panie czekają na petentów
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: Składałem wniosek o paszport w tym urzędzie 2 tygodnie temu. Otwarte od 9, przyjechałem o 6:20. Na oko byłem jakoś 54 w kolejce ( ͡º ͜ʖ͡º) przed budynkiem oczywiście
Plus taki że po 2 tygodniach mam już gotowy paszport i mogę odebrać

PS - próbowałem szczęścia też w Wałbrzychu ale kolejki niewiele mniejsze jak we Wro
  • Odpowiedz
@GrzesTSW To chyba w tym Wrocławiu coś jest nie tak z organizacją. Jak rok temu w lipcu wyrabialem paszport to wniosek skladalem na urlopie który i tak wtedy miałem, w kolejce było nie więcej niż 15 osób i całość włącznie ze zrobieniem zdjęć załatwiłem w jakieś 3h, a jak był do odbioru to po prostu zarezerwowałem on line numerek na 14:50, wyszedłem chwilkę wcześniej z pracy (pracuję do 15) i odebrałem od
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: sam ostatnio byłem wyrabiać paszport... najgorsz ejest, ze dwukrotnie stoisz w kolejce - raz, aby złożyć papiery - a po miesiącu znowu, zeby odebrac. Troche przekombinowane. Mozna byłoby to uprościć. Zwłaszcza, ze procedura nie jet jakas zawiał. Albo otworzyć wiecej okienek. Pod koniec dnia pracy (czyli ok15) przyspiesza, bo otwierają nowe. Porąbana akcja
  • Odpowiedz
@jalop: Akt urodzenia to urząd stanu cywilnego, paszport to urząd wojewódzki, a dowód osobisty to urząd miasta… Z wyrobieniem dowodu we Wrocławiu też się dużo nie czeka. Tylko te paszporty w wojewódzkim mają takie pochrzanione.
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: ja specjalnie do wałbrzycha pojechałem żeby paszport wyrobić XD więcej mnie to zeszło niż sterczenie w tej kolejce ale co tam, przynajmniej nie gniłem pomiędzy januszami i grażynami przez 3 godziny
  • Odpowiedz
@GrzesTSW: to może warto pomyśleć wcześniej, że jedziesz na urlop za granicę i paszport będzie potrzebny, wyrobić go np. w marcu, kwietniu gdy kolejki są mniejsze a urzędników więcej bo nie ma sezonu urlopowego i wszyscy są w pracy.
  • Odpowiedz