Wpis z mikrobloga

Jak to w ogóle działa z tą dzwignią? #bitcoin #kryptowaluty
Jeśli kupiłem jednego Bitcoina po 10k $ i cena wzrosła do 11k $. Zarobiłem 1k $
Jeśli kupiłem jednego Bitcoina po 10k $ na dzwigni x3 i cena wzrosła do 11k $. Ile zarobiłem?

Ile zarobię?

  • około 1k $ 8.5% (8)
  • około 3k $ 39.4% (37)
  • nie wiem ale sprzedam opla 45.7% (43)
  • inna odpowiedź 6.4% (6)

Oddanych głosów: 94

  • 12
Dźwignia to pożyczka od giełdy, kupując bitcoina za 1000$ na dźwigni 10x Twoje jest 100$ A giełdy 900$, co z tym zrobisz Twoja sprawa 900musisz oddać, zrobisz z tego 1500$, 500$ to Twój zysk, ale jak spadnie i będziesz miał 700$ to nadal musisz oddac 900$ czyli masz starty 200 dolarów mimo że miałeś tylko 100.

W dużym uproszczeniu bo giełda nie pozwoli żebyś tracił nie swój kapitał i jak będziesz miał
@Boniekk:
Kupujesz za $10k(twój wkład) BTC(dla uproszczenia 1BTC = $10k) rośnie do $11k zarabiasz $1k
Kupujesz na dźwigni x5 BTC z wkładem $10k. Czyli tak na prawdę kupujesz 5BTC. Rośnie do $11k za BTC czyli masz teoretycznie $55k. Zwracasz to co podbiłeś dźwignią. Czyli masz $15k($10k wkładu + $5k z zyszku. dzięki dźwigni).
Dźwignia to nic innego jak pożyczanie funduszu do spekulowaniu na kursie.
Tutaj oczywiście wszystko jest uproszczone bo płacisz
@uwagajadekamazem: to jak w kasynie, a w kasynie zazwyczaj gracz jest dawcą kapitału i przegranym. Nie mówię że nie trafisz profitu na dźwigni bo wejdzie coś czasami, ale w większości przypadków i tak Cie wyzeruje, sprawdzone kilkukrotnie.
Teraz musę tylko zgubić 2FA do Bitmexa i nie będzie mnie kusić, szczególnie przy tych wzrostach