Wpis z mikrobloga

Mireczki od lat kupuje buty jednej marki - Loake 1880, praktycznie te same modele od lat. Jednak egzemplarze, które kupiłem w tym roku z oficjalnego sklepu ewidentnie są słabszej jakości jeśli chodzi o skórę, jest cieńsza i bardziej podatna na obtarcia niż poprzednie pary. Stąd moje pytanie czy możecie poradzić jakąś manufakturę eleganckich skórzanych butów?

#modameska #buty
reebot - Mireczki od lat kupuje buty jednej marki - Loake 1880, praktycznie te same m...

źródło: comment_6P3xaakd5UMvnzN1lIJoMckOBiyHWb9a.jpg

Pobierz
  • 20
@jmwaj: Mam nawet jedną parę od Yanko, ale zraziłem się trochę faktem, że skóra z czasem zaczęła się brzydko marszczyć w moim egzemplarzu. Zadowolony byłem z Allen Edmonds ale mam kłopoty z dostępnością mojego rozmiaru i szukam dalej :/
@Ogar_Ogar: Bardzo ciekawie się prezentują i cena bardzo kusząca! W ramach podziękowania polecę włoską produkcje, a mianowicie Scarosso w kwestii butów na lato jeden z moich ulubionych producentów ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@reebot: Meerminy są dość wąskie, ja nie dałem rady w nich chodzić. Polecę zerknąć na Patine, TLB (szczególnie Artista), J.FitzPatrick (UK). Yanko też spoko. Generalnie załamania niekoniecznie wynikają z jakości skóry, bo może być też spowodowane typem i charakterystyką.
Mnie np. właśnie Loaki nigdy nie porwały. Fitzpatricki są ekstra, mają ładne i wygodne kopyta plus ciekawe wzory. Skóry też fajne. TLB Artista to już naprawdę wysoka półka z GYW, ekskluzywniejsze skóry,
@Xune: Te TLB Artista są przepiękne, to mi teraz zadałeś ćwieka :D Poszukam tylko sklepu z dostępnym moim rozmiarem i na pewno zamówię te cholewki ;)
Wielkie dzięki tego właśnie szukałem!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@reebot: Artisty dostaniesz w Patine.pl, Skolyx, bodajże Yeossal. W Polsce tylko Ci pierwsi. Jakbyś chciał parę fot to mogę podrzucic, mam te burgundowe adelaide. Na razie praktycznie nienoszone, rozchadzam Fitzpatricki, a z zasady rozbijam na raz tylko jedną parę.
Z praktycznego punktu widzenia polecę podeszwy gumowe, one są ładnie profilowane i wyglądają estetycznie nawet w eleganckich półbutach. Ja wolę niepraktyczną skórzaną :D
@Xune: W Patine.pl niestety ale nie mają mojego rozmiaru - noszę 12 :/
Już jestem zdecydowany na tę firmę i w kwestii podeszwy jestem takim samym konserwatystą jak Ty, jak tylko jest opcja skórzanej to zawsze wybieram tę niepraktyczność - olejowanie podeszwy to w sumie relaksujące zajęcie ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@reebot: A tak już trochę na boku - szkoda że Loake się opuszcza. Że skórami są zależni od garbarni, ale też kwestia jak tną. IMO w butach gotowych jedną z największych przewag Anglików jest (była?) powtarzalność. Hiszpania czy Włochy częściej robią drobne babole i niedoróbki. A tu Loake się opuszcza, świetny Alfred Sargent is no more. Zostaje C&J, mam na oku - za jakiś czas - kupić od nich loafersy i