Wpis z mikrobloga

Mam Connect Box od UPC od kilku dni. Zauważyłem, że pobieranie plików i oglądanie filmów jest dość dziwnie utrudnione. Sprawdziłem na speedtest moją prędkość przez kabel i jest to 70mbps. Wiem, że moja karta obsługuje do 1000mbps, a neta mam 500mbps. Sprawdziłem speedtest po wifi, tam prędkość sięga blisko obiecywanych 500mbps.

Przestawiałem duplex na kompie na pełną moc, przełączałem porty, korzystam z kabla cat. 5e. Dalej nie widzę poprawy. Czy ktoś miał takie doświadczenia i może pomóc?
#siecikomputerowe
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lenrok572: ja używam, ustawiony w tryb bridge, z publicznym IP v4, stałym bo taki sam od pół. Stabilnie i elegancko, chociaż sam co nec box mógłby być mniejszy i mieć mniejszy zasilacz ;)
Dobra, bo nie odpisałem w tej sprawie.

Sprawdziliśmy co jest. Okazało się, że problem leżał głównie w przewodzie, bo osoba, która montowała kabel cat 5e nie zrobiła go w pełni a pozbyła się kilku żył z obu stron. Zacisnęliśmy kabelki na nowo, necik ładny jest. Nie podejrzewałem kabla, bo wierzyłem odczytom współlokatora, który mówił, że ma pobieranie na poziomie 30/40MB/s, a ten sam kabel u mnie dawał ledwo 100 mbps. A że