Wpis z mikrobloga

Maleńki HMS Audacity to jeden z najciekawszych lotniskowców drugiej wojny światowej. Zaczął służbę pod banderą niemiecką, zakończył – pod brytyjską na dnie Atlantyku. Ale co się nawalczył, to jego. I niebagatelnie wpłynął na przebieg bitwy o Atlantyk. Niestety jedyne dobre opracowanie na jego temat w języku polskim to starty artykuł śp. Krzysztofa Zalewskiego sprzed ponad 15 lat. Więc postanowiłem naprawić ten brak:

HMS Audacity. Lotniskowiec z potrzeby chwili

#wojsko #lotnictwo #samoloty #marynarkawojenna #militaria #historia #iiwojnaswiatowa #mojtekst
CanisLupusLupus - Maleńki HMS Audacity to jeden z najciekawszych lotniskowców drugiej...

źródło: comment_SumKdBGkiPRzQ1kyJiVH6OGUi6nKEtH2.jpg

Pobierz
  • 12
@CanisLupusLupus "Hurricane na katapulcie na CAM shipie. Po zakończeniu walki – o ile nie toczyła się w pobliżu lądu – pilot skakał ze spadochronem, a samolot rozbijał się w morzu." - jakoś ciężko mi w to uwierzyć
@CanisLupusLupus tego nie wiem i nie zarzucam ale ciężko mi uwierzyć w takie marnotrawstwo sprzętu. W cudzysłowiu masz podpis obrazka z artykułu. Sam artykuł - fajny tyko ten jeden fragment mnie zastanawia