Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki, organizuję #rozdajo z okazji ukończenia mega projektu jakim jest #ksiazka o #seo, której jestem współautorem. Do rozdania 10 egzemplarzy podręcznika do #pozycjonowanie o nazwie SEO Playbook. Autorem jest Sławek Czajkowski, w książce udzieliło się ponad 20 topowych specjalistów z kraju. To niemal 400 stron konkretnej wiedzy, która pozwoli zbudować bardzo solidne podstawy i usystematyzować wiedzę bardziej doświadczonym w #marketinginternetowy. Dodatkowym smaczkiem rozdajo jest fakt, że w każdej książce jest kupon na miesięczny dostęp do narzędzia wspierającego pozycjonowanie (Surfer) które równolegle rozwijamy ze Sławkiem i resztą ekipy np @lucku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pluśnij aby wziąć udział, zwycięzców rozlosujemy jutro o 13! Dodaję też znalezisko, jeśli masz ochotę - kopnij: https://www.wykop.pl/link/5052259/ksiazka-seo-playbook-poradnik-o-pozycjonowaniu-mireczek-wspolautorem/ :) No i dla zasięgów #ksiazki
michal-suski - Czołem Mireczki, organizuję #rozdajo z okazji ukończenia mega projektu...

źródło: comment_OPayNWTynmpxq70cylk4QgPnlVwW1M2B.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@michal-suski: W sumie to tak trochę mam uprzedzenia do książek na temat SEO - szybko stają się nieaktualne (a przynajmniej może tak być). No ale mireczek maczał w tym palce więc może skusze się :D

W książce są jakieś ciekawe smaczki czy raczej podstawy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@affairz Rekin seo to ten co umie sprawic ze strona bedzie na 1 miejscu w google na trudne haslo, a nie ten co zatrudnia duzo ludzi i ma zaplecza.
W Polsce jest sporo takich pseudoseowcow co zarabiaja po 15-20k pln tylko tym ze umieja pozyskac klientow i im wcisnac rozne dziwne abonamenty seo. A nieswiadomi klienci placa po kilkaset zlotych albo nawet kilka tysiecy za uslugi co realnie powinny i kosztowac ze
  • Odpowiedz
ma to sens chociaż moim zdaniem rekiny SEO to ci, którzy mają skalę działania ogromną - ogromne zaplecza, zespoły copywriterów. więc jak robisz SEO żeby coś opychać to musisz opychać tego dużo bo bycie rekinem SEO dla małej firmy byłoby totalnie nieopłacalne


@affairz: Dlatego małe firmy nie posiadają człowieka od SEO w dziale marketingu tylko zlecają to na zewnątrz.

od razu powiem, ze dzisiaj dotarl do mnie pierwszy egzemplarz i JEST
  • Odpowiedz
@konmad Znam osobiscie trochu osob co trzepia gruby hajs z afiliacji. A wiedzac ile oni zarabiaja moge oszacowac ile inni robia w tej samej branzy.

No wlasnie mozna kupic na przyklad jeden link, a nieswiadomemu klientowi mozna ten link wcisnac za 400zl:) I 300zl w kieszeni. I sa tacy co tak robia. Swoja droga znam jeden hitowy przypadek gdzie klient zaplacil 2000zl za cos co zajelo max z 30 minut zeby to
  • Odpowiedz
Swoja droga znam jeden hitowy przypadek gdzie klient zaplacil 2000zl za cos co zajelo max z 30 minut zeby to zrobic. I byl bardzo zadowolony:)


@blindguardiano: Domyślam się, że ten co to zrobił w 30min poświęcił "troszkę" więcej czasu na naukę tego w przeszłości.

Co do ludzi, którzy chwalą się kasą z afilacji zawsze trafiałem na pozerów.
  • Odpowiedz
@konmad To byla usluga ktora nawet syn Janusza nie majacy zielonego pojecia o seo ogarnal by w godzine/dwie.

Przeciez to wystarczy dowiedziec sie jakie maja strony i juz mozesz mniej wiecej oszacowac ile moga zarabiac. I bys wiedzial czy sa pozerami. Znajomy mial aff pod jakies bzdurne odchudzania, ladna cere czy porost wlosow na biedny kraj jakim jest Polska i jak widzialem staty to z 20-30 zakupow dziennie. Z kazdego z +50zl
  • Odpowiedz
Znajomy mial aff pod jakies bzdurne odchudzania, ladna cere czy porost wlosow na biedny kraj jakim jest Polska i jak widzialem staty to z 20-30 zakupow dziennie.


@blindguardiano: To daje 45k miesięcznie, po odjęciu kosztów to już nie tak różowo.

Na sklepach można zarobić naprawdę dobre pieniądze, ale jeśli chodzi o affy to chętnie zobaczyłbym jakieś przykłady.

@HarrisonBond: Już zamówione :)
  • Odpowiedz
@konmad No koszty sa praktycznie zadne. Domena, hosting, szablon, kilka linkow kupic co miesiac i ewentualnie copywriter jak sie samemu nie pisze. Niech bedzie z 2000-3000zl miesiecznie. Wiec nawet niech zostanie z 30k na czysto po podatkach to nie jest rozowo z 1 strony i to w dodatku polskiej?
No przeciez dalem ci przyklad aff.
  • Odpowiedz
@blindguardiano: Nie podałeś domeny więc nie mam jak sprawdzić statystyk. Za 2000-3000zł na copy i kilka linków generujących "praktycznie żadne koszty" nie wyciągniesz ruchu pozwalającego na sprzedaż 20-30 produktów dziennie. Oczywiście chciałbym się mile zdziwić dlatego chętnie bym zobaczył konkretne przykłady.
  • Odpowiedz
@konmad Nie musisz wierzyc. Ja kiedys mialem pierwsza pozycje w Polsce na srednie haslo (ok 6k pln przychodu) to po postawieniu strony koszty miesieczne byly na poziomie 500zl. 1 artykul w tygodniu (czasem samemu pisalem) plus 2 linki platne okolo 200zl kazdy plus domena/hosting z 20zl miesiecznie.
  • Odpowiedz
@konmad Takich rzeczy sie nie pisze obcym osobom. Ale jak chcesz zobaczyc ile zarabiaja strony afiliacyjne na poszczegolne hasla to w ahrefsie mozesz sprawdzic. Ogolny obraz sie mniej wiecej zgadza, przynsjmniej w branzach ktore ja znam.
  • Odpowiedz