Wpis z mikrobloga

Za nieco ponad tydzień czeka mnie pierwsza samodzielna trasa samochodem - około 470 kilometrów. Głównie po autostradzie czy ekspresówce, dosłownie ostatnie 80 kilometrów po zwykłej drodze krajowej dwupasmowej.

Prawo jazdy mam już 2 lata, robię jakieś 8-10 k km rocznie, głównie po mieście i okolicach. Jeżdżę bardzo mało, do auta wsiadam może raz na tydzień, czasem i dłużej stoi pod blokiem i nic nie jeżdżę. Do pracy mam po prostu szybciej i wygodniej zbiorkomem niż autem.

No i tym samym czeka mnie pierwsza długa samodzielna wyprawa jak napisałem we wstępie. Jakie macie protipy na pierwszą wyprawę?

#prawojazdy #samochody i trochę #polskiedrogi
g.....i - Za nieco ponad tydzień czeka mnie pierwsza samodzielna trasa samochodem - o...

źródło: comment_WnseFWX2MOlYNLPSUgvn1kTgcMwbykUE.jpg

Pobierz
  • 123
@gumpa_bobi: Na pierwszą jazdę polecam znaleźć sobie "towarzysza" za którym będziesz jechać, często można znaleźć takich co na ograniczeniu do 140 jadą te 100-110 to jeźdź za takim ale w bezpiecznej odległości powiedzmy takiej na długość dwóch autobusów. Jak już ktoś powiedział włącz sobie dobrą muzykę. Jeżeli będziesz jechał z pasażerem to ucinajcie sobie pogawędki. A przedewszystkim bądź skupiony bo sytuacja na drochach szybkiego ruchu może się zmieniać baaardzo dynamicznie(mnie już