Wpis z mikrobloga

Witajcie mordeczki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trochę dzisiaj słabo spałem więc przepraszam za ewentualne błędy czy merytoryczne czy jakiekolwiek inne

Jako że z niespodziewaną aprobatą spotkał się pomysł rozbiórki tzw generic oils to chciałbym pociągnąć temat dalej i rozebrać dla was kilka arabskich olejków inspirowanych popularnymi perfumami. Cena za 12 butelek po 100 ml olejku w każdej to 460 usd z przesyłką. Wychodzi według wujka Google 1760 zł co daje cenę za 1 ml olejku rzędu ~1.65 PLN. Do tego może dojść vat podwyższający koszt w/w o 23% czyli do ~ 2.01 PLN/ ml

Możemy rozebrać 12 różnych zapachów albo 12 butli tego samego, to bez różnicy. Nie są to oryginalne zapachy i nie jestem pewien co celności ich odwzorowania. Sam posiadałem analog TF MdA z tej strony i trwałość była podobna do zapachu oryginalnego. Natomiast zapach był bardziej "łagodny" w odbiorze, jakby trochę płytszy (nie mam na myśli mniejszych parametrów tylko mniejszą głębie).

Sam chciałbym napewno spróbować:

Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian - 20 ml dla mnie

Baccarat Rogue Maison Francis Kurkdjian - 10 dla mnie

Tobacco Vanille Tom Ford - 10 ml dla mnie

Tuscan Leather Tom Ford - 10 ml dla mnie

Oud Wood Tom Ford - 20 ml dla mnie

Jardin d`Amalfi Creed - 10 ml dla mnie @SnoobDuog ( ͡ ͜ʖ ͡)

Aventus Creed - 10 ml dla mnie

A*Men Ultra Zest Mugler - 20 ml dla mnie

Enigma Roja Dove - 10 ml dla mnie

Diaghilev Roja Dove - 10 ml dla mnie

Kingdom of Bahrain Roja Dove - 15 dla mnie

Mefisto Xerjoff - 10 ml dla mnie

Nie mogę zagwarantować jakiegokolwiek podobieństwa do oryginału ale wydaje mi się że nie powinno być tak źle. Rozbiórka dojdzie tylko i wyłącznie do skutku jak uda nam się zebrać 12 butelek po 100 ml. Koszt 1 ml to 1.65/ml albo w przypadku naliczenia vatu około 2.01/ml

Olejki rozleję do dekantów z decant, czarne szkło z atomizerem 3 zł/szt. Wysyłka paczkomatem 15 zł.

Nie są to oryginalne zapachy tylko kuwejskie olejki inspirowane oryginalnymi perfumami.
#rozbiorka #perfumy
  • 77
  • Odpowiedz
@vizori: To jest małe dzieło sztuki jeśli chodzi o blend. Ani koniak ani tytoń ani reszta składników, nic tam się nei wybija. To perfekcyjnie zmiksowane perfumy. Raczej okazyjne, ale to jedne z tych które ciągle wąchasz i nie możesz przestać jak już masz np. na ręce. Są flagowcem, najpopularniejszym od Roji, z nikąd się to nie wzięło.
3ci dzień w pracy pachnie mi podkładka od myszki, bo przeszło na nią z
  • Odpowiedz
@vizori: Problem w tym że przez to perfekcyjne zmiksowanie, żaden klon nie ma podjazdu do oryginału Enigmy.
Zresztą Zion od Alexandri też jest maksymalnie podobny w 50-60% do Elysium.
  • Odpowiedz
@vizori: Raz że klony nigdy nie będą zrobione ze składników Roji bo by kosztowały nie wiele mniej, dwa proporcje i mix zależą już od nosa który stara się klonować, bo sa tajemnicą. Hany Hafez właściciel Alexandrii wszystko sam mixuje i stara się odtworzyć, no ale w przypadku Roji dochodzi jeszcze mega talent samego Roji.
Roja to w ogóle niesamowita postać w świecie perfum, warto o nim poczytać.
  • Odpowiedz
Oud Satin Mood Maison Francis Kurkdjian - 20 ml dla mnie, 10 @vizori, @Souls22 10,@ochar 10,@konsonanspoznawczy: 10, @Ragnarocers: 10 zostało 30

Baccarat Rogue Maison Francis Kurkdjian - 10 dla mnie, 10 @vizori, 10 @olrajt,@ochar 10,@konsonanspoznawczy: 10 , @korbuzz: 10, @Ragnarocers: 10 zostało 30

Tobacco Vanille Tom Ford - 10 ml dla mnie,10 @vizori, @Obliv 10, @Souls22 10,@ochar 10, @TomTailor100: 10,@konsonanspoznawczy: 10 ,@kimyas: 10, @
  • Odpowiedz