Wpis z mikrobloga

@FargyssSterym: @AlojzyKoniowal: kinesiology taping, metoda fizjoterapeutyczna. Tasmy maja podobne właściwości do skóry ludzkiej (np.rozciągliwość). Ogólnie filozofie sa dwie z czego ja preferuję te druga. Pierwsza zakłada że masz pewne schematy naklejania taśm na skórę na dane miejsce (czyli troche chodzenie na skróty). Druga natomiast polega na diagnostyce pacjenta, głównie palpacji mięśni, przesuwalnosci powiezi i na podstawie pewnych zaburzeń nakleja sie odpowiednimi technikami taśmy z tego co pamiętam jest technika: mięśniowa,
@r4do5 no ostatnio stało się to dość popularne ale nie doszukiwałabym się w tym jakiegoś szpanu. Widać je bardziej bo jest lato to nikt nie zakłada długich spodni i swetrów. A sam taping jest świetny jak umiejętnie naklejony. Nie musisz mieć rozwalonego ciała od treningów, żeby z nich korzystać. Ja sama stosuję i sobie chwalę, pomogły nie raz.
@koziolov dodatkowo bez uprawiania jakiegokolwiek sportu można sobie narząd ruchu uszkodzić
@koziolov: Jak ktoś nie jest profesjonalnym sportowcem tj. nie zarabia na tym pieniędzy lub nie ma tego w planach to jest debilem jeśli trenuje na tyle intensywnie, że doprowadza do kontuzji.
@koziolov: tak ale trenowanie zbyt intensywnie, czy poprostu głupio znacznie zwiększa ryzyko kontuzji. Tak samo jak ktoś gra mecze na 100%, tak jak się grało w podstawówce na podwórku - na smierc i zycie, to zbyt mądre nie jest.
@luzny_kalafior: a czy ja powiedziałem coś nieprawdziwego o najogolniejszej teorii tejpow? Nie proponuje mu terapii u mnie tylko odpowiadam w telegraficznym skrócie co i jak żeby nie googlowal miliona stron o zaletach i wadach tejpingu.Przypier*asz sie dla samego przypier*ania? Czy chcesz coś mi udowodnić?
@r4do5: Ja użyłem tylko dwa raz tych taśm, raz jak na zbyt niskiej przerzutce jechałem z górki i robiłem za dużo obrotów przez co miałem problemy ze ścięgnem, a taśmy rzeczywiście mocno odciążają nogę
Drugi raz kiedy intensywnie trenowałem do biegu na 5km i jako, że trochę za późno zacząłem, to miałem dość intensywnie rozplanowane treningi i moje mięśnie po pewnym czasie już sam nie dawały rady, to taśma jako wsparcie
@Pitke: Tak, powiedziałeś. badania wskazują na brak efektów tejpow. Poza tym znając poziom edukacji, to zanim będziesz godny zaufania, to minie 10 lat. Czyli zanim będzie można „trust me” to trochę minie.