Wpis z mikrobloga

Czy w naszej państwowej policji muszą prawie zawsze pracować jakieś dzbany? Dzwonię po 1 w nocy do dyżurnego na lokalny telefon (112 nie jest od spraw błahych) bo jakiś świr łazi po osiedlu i drze japę z całych sił i wali kijem w latarnie uliczne. Dyżurny pyta mnie kto to robi to mu mówię jakiś człowiek chyba nie kosmita, nie wiem jaki. A on znowu pyta kto to. Dyżurny zażądał podania mojego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania to mu odmówiłem bo potem nie chcę mieć problemów jak ten ktoś dowie się, że na niego składam donos. On do mnie z tekstem, że za składanie fałszywych doniesień jest kara i gdyby patrol nie zastał świra to mnie będą potem ścigać za fałszywe składanie doniesień. Krew mi się zagotowała i się rozłączyłem. Poczułem się jakbym rozmawiał z jakimś debilem z urzędu bezpieczeństwa. Świr darł japę na ulicy do 4 w nocy i nikt go nie zgarnął a ja musiałem spać przy zamkniętym oknie. Jak w tym państwie z tektury ma być kiedyś dobrze? #policja #zalesie #panstwozdykty
  • 110
Dyżurny zażądał podania mojego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania to mu odmówiłem bo potem nie chcę mieć problemów jak ten ktoś dowie się, że na niego składam donos.


@outsidre: Więc niepotrzebnie dzwonisz i zajmujesz linię i jego czas. To nie jest telefon zaufania. Jeśli nie potrafisz brać odpowiedzialności za swoje decyzje, jesteś nieodpowiedzialnym tchórzem, to kup sobie zatyczki do uszu i idź spać.
@outsidre: jakbys widzial kto to, powiedzialbys ze to np pan X, nie zdziwilbym sie jakbys w odpowiedzi uslyszal:
- znamy tego pana, nie przyjedziemy!

Tydzien temu mialem taka sytuacje na stacji benzynowej, chlop #!$%@? #!$%@? krzesla I stoliki(rzucal nimi)
Pracownicy zadzwonili na p0licje I w odpowiedzi uslyszeli ze, policjanci znaja tego pana, wiedza kto to I nie przyjada, prosze sobie dac spokoj!

P0licja HA-TFU!
@outsidre: nie musisz podawać swoich danych jak nie chcesz i możesz powiedzieć, że chcesz to zgłosić anonimowo (chociaż i tak Twój numer mu się wyświetla na pulpicie), a on ma obowiązek wysłania w takim przypadku patrolu , choćby do sprawdzenia,nie robi łachy. Po drugie to Ty masz prawo o poprosić o jego nazwisko i nie ma prawa ci odmówić. Po trzecie każda rozmowa jest nagrywana na rejestratorze. Po czwarte to on
@DrDevil: dyspozytor widzi twoj numer jak dzwonisz, dlatego co jakis czas lapia smieszkow/debili, dzwoniacych z falszywymi zgloszeniami.
Tak jak ktos wyzej napisal, nagrac to co zglaszasz I tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@outsidre: ja raz zadzwoniłam że w nocy kilku patusow szarpało dziewczynę i ją biło po twarzy. Powiedzieli tylko że dostali już zgłoszenie, i przyjechali po 20min jak towarzystwo się rozeszło. To nic, że komisariat był kilka minut drogi autem od miejsca zdarzenia.

Ale faktem jest że nikt nie prosił o moje dane osobowe. Tylko adres gdzie to się dzieje i tyle.