Wpis z mikrobloga

Mam pacjenta triban 500 kupiony w 2017r. Przy mocniejszym depnięciu w pedały, za każdym obrotem słyszę stuk w jednym położeniu. Dobrzy ludzie z internetów mówią: suport i żeby od razu wymieniać z uwagi na to, że jest to "kwadrat", którego nie złożę później do kupy. Tylko pytanie jaki, bo jak zwykle jest masa wymiarów. Wczoraj nie dałem rady wymierzyć, bo dopiero dziś kupię klucze do korby i suportu.
Może jakiś Mirek z #wykoptribanclub wymieniał i podpowie? Oczywiście do Deca też będę dzwonił. Zależy mi, żeby zamówić w przeciągu paru godzin, żebym to jutro jeszcze dostał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szosa #kiciochpyta
  • 12
@Wycu91: jak wykluczyles pedały (czasem pomaga przesmarowanie gwintów pedałów) to można jeszcze sciągnąć blaty od korby i przesmarować na miejscach łączeń i skręcić jeszcze raz, a jak nie pomoże i to i to, to wtedy wyciągnąć suport i przesmarować na mufach i w środku itp, a jak nie to wtedy wymieniać cały suport :) mi tak pykało po 20 000 km i też myślałem, ze trzeba wymieniać a pomogło to co
@Wycu91: Yhy, swojego czasu też mi coś stukało przy nacisku na pedały i też byłem pewny, że to support.
Któregoś wolnego weekendu zrobiłem gruntowne czyszczenie i smarowanie roweru...i póki co dwa lata ciszy.
Najczęstsze przyczyny "chrupania suportu":
- pedały
- kominy blatów korby
- hak przerzutki
- siodełko
- zacisk sztycy
- zaciski kół
- spinka łańcucha
- suport :)
@ukontentowany: @Bramborr: Dobra, ogarnę klucze do korby, suportu i sprawdzę co tam siedzi. Może to faktycznie lewy manipulator ruchu obrotowego korbą #pdk, albo coś innego ( ͡° ʖ̯ ͡°) będzie czyszczenie.
Niby w jeździe fizycznie nie przeszkadza, ale jechać z takim terkotem w trasę, to nie na moje nerwy :D
@Wycu91: powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) znam ten bol, bo szczegolnie mnie to denerwowalo na podjazdach :) wtedy mocniej naciskasz i ma ladnie chodzic i cicho, a mi strzelalo :) z kolei nie przeszkadzalo az tak bardzo jak sie jechalo 30 km/h :) mimo to trzeba zrobic dla wlasnego spokoju wewnętrznego :D pozdr
szczegolnie mnie to denerwowalo na podjazdach :)


@ukontentowany: Ja się źle wyraziłem, u mnie wali niemal bez przerwy. Wczoraj kulałem się do serwisu decathlona, z myślą, że może pomogą i przy jeździe miejskiej typu 23 km/h było cicho. Ale już na 28 km/h walił jak dziki :D No nie zniese.
@Wycu91: ok, rozumiem :) no to nie ma na co czekać ;d u mnie waliło chyba nie tak głośno jak u Ciebie, bo dalo sie wytrzymac,a potrafilo wkurzyc :) nie dziwie sie, ze nie mozesz zniesc :) oby Ci sie udalo :) powodzenia
@Fraagles: dostałem info w jednym z komentarzy, że jak rozłożę, to już nie da się go złożyć. - uwierzyłem na słowo. Sam się nie znam. Dlatego wziąłem tribana za 1000 zł, żeby mi nie było szkoda komponentów, kiedy będę się uczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Biorąc pod uwagę, jakość przygotowania rowerów na start w decathlonie, to może być tam wszystko suche jak pieprz, sam popełniłem duży błąd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krabat: jak na razie ściągnąłem korby, pedały. Przeczyscilem co się dało i jest cicho. Zobaczę jutro na dłuższej trasie. Próbowałem odkręcić suport, ale to będzie ciężkie zadanie.