Wpis z mikrobloga

Caynton Cave
Z cyklu ,,dziwne creepy-miejsca niedaleko mnie''. Calkiem niedawno dowiedzialem sie, ze niespelna 15 km od mojego miejsca zamieszkania (okolice Shifnal), znajduje sie jaskinia o dosc niejasnym przeznaczeniu. Zostala odkryta na prywatnych terenach nalezacych do jednego z okolicznych farmerow. Okolicznosci jej odkrycia byly dosc przypadkowe, otoz system kroliczych nor doprowadzil poszukiwaczy do owej tajemniczej groty, ktora jak sie twierdzi, moze liczyc nawet 700 lat, jej budowe przypisuje sie templariuszom i sluzyla jako sanktuarium oddawania kultu i wykonywania jakichs blizej nieokreslonych rytualow. Wnetrze groty to stylowa neo-normanska architektura, wskazujaca na pozny wiek XVIII, lub wczesny XIX. Roznice w datowaniach tego miesjca sa dosc rozbiezne i ciezko do konca stwierdzic kiedy i w jakim celu zostala wykonana. Przyznam sie bez bicia, ze moja pierwsza proba dotarcia do tej jaskini skonczyla sie fiaskiem. Napotkalem szereg trudnosci logistycznych, korzystalem z geolokalizatora, dotarlem pod wejscie po ok. 25 min drogi samochodem ale nie bylem w stanie wysiasc z samochodu ze wzgledu na waska dwukierunkowa droge ,,farmerska'' o szerokosci 1 samochodu wzdluz ktorej przebiegal wysoki gesty zywoplot i braku mozliwosci parkowania w promieniu, ok 3/4 km jak sadze. Mysle to lepiej rozegrac i pojechac tam w najblizszym czasie, zeby cyknac pare fotek, jesli tym razem zdolam sie tam przedrzec.
#creepy #budownictwo #anglia #jaskinie #historia #tajemnice
Pobierz teflonzpatelnimismakuje - Caynton Cave
Z cyklu ,,dziwne creepy-miejsca niedaleko mni...
źródło: comment_wxHMIMN0PemuQS7CNLZNwEPv3WFpYkcN.jpg
  • 3