Wpis z mikrobloga

Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem. W gros przypadków określenie madka jest używane klasistowsko; wyśmiewa się tam biedę, złą ortografię, rzekomą 'roszczeniowość' matek i ich zafiksowanie na punkcie dzieci. To wyśmiewanie nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci. Wszystko oczywiście podlane nienawiścią do dzieci. Oczywiście wśród krążących skrinów pokazujących rzekomą głupotę madek nie brak oczywistych fejków i nieprawdziwych sytuacji, ale wszak nie o to chodzi, sytuacja nie musi być prawdziwa, to odbiorca tego ścieku ma się poczuć lepiej przez wyśmiewanie innych, nawet jeśli jest to bieda czy zła ortografia.

Solidarność naszą bronią; matki powinny być solidarne z bezdzietnymi, bezdzietne z matkami.

#feminizm #przemyslenia
Pobierz Zgagulec - Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem. W gros przypadków określenie madka jest uż...
źródło: comment_EZnq1A92dgIodIff4uKok705yuTU3nBT.jpg
  • 169
@Flypho: w sensie, że nasz jest #!$%@? czy ogólnie jest #!$%@?, że musi być jakiś?

oraz czy mam także założyć przy udzielaniu odp, że takie rzeczy, jak wymarcie twojego narodu, czy sprowadzanie uchodźców nie są twoim personalnym problemem i cię nie bardzo interesują?
@kompek: Trudno się nie zgodzić. Nie zapominajmy, że mówimy cały czas o kobiecie, która urodziła dziecko i je wychowuje. Te wszystkie cechy, które posiada jako "madka" - roszczeniowość, agresja, ubóstwo umysłowe - zostaną w takiej czy innej formie przekazane dziecku, które pewne wzorce zachowań chłonie jak gąbka. W końcu pochodzą one z najważniejszego na etapie kształtowania się psychiki źródła - od rodzica. A chyba nie chcielibyśmy kolejnych pokoleń, których przedstawiciele
@Zgagulec: tak średnio z rigczem. Nie podoba mi się, że ten hejt wśród niektórych, zwłaszcza wykopków, faktycznie idzie w kierunku obśmiewania macierzyństwa i rodzicielstwa jako takiego. I faktycznie dużo screenów to fejki, widać na pierwszy rzut oka. Ale z drugiej strony sama usłyszałam, że póki co nic nie wniosłam, bo jestem bezdzietna xD Wiec o jakiej solidarności mowa? Z ich strony nie obowiązuje? Ten hejt nie zaczął się przypadkiem od przesadnego
@Zgagulec: zły target dziewczyno. Tu jest wykop, ostoja piwniczaków co gówno widzieli, w dupie byli ale są pierwsi do skomentowania i obśmiania. Większość tych „madek” to widzieli w postaci screena w sieci a jak im podasz prawdziwe dziecko to by pewnie uciekli z krzykiem.

O ile zgodzę się, że takie obśmiewanie jest złe i głupie to nie mieszajcie w to solidarności płci i innych bzdurnych haseł ok? Po prostu tak nie