Wpis z mikrobloga

Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem. W gros przypadków określenie madka jest używane klasistowsko; wyśmiewa się tam biedę, złą ortografię, rzekomą 'roszczeniowość' matek i ich zafiksowanie na punkcie dzieci. To wyśmiewanie nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci. Wszystko oczywiście podlane nienawiścią do dzieci. Oczywiście wśród krążących skrinów pokazujących rzekomą głupotę madek nie brak oczywistych fejków i nieprawdziwych sytuacji, ale wszak nie o to chodzi, sytuacja nie musi być prawdziwa, to odbiorca tego ścieku ma się poczuć lepiej przez wyśmiewanie innych, nawet jeśli jest to bieda czy zła ortografia.

Solidarność naszą bronią; matki powinny być solidarne z bezdzietnymi, bezdzietne z matkami.

#feminizm #przemyslenia
Pobierz Zgagulec - Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem. W gros przypadków określenie madka jest uż...
źródło: comment_EZnq1A92dgIodIff4uKok705yuTU3nBT.jpg
  • 169
ja, yhm... i czemu nie ustąpiłeś miejsca matce z dzieckiem? Jesteś chamem?


@regis_uszatek: Z reguły ustępuję miejsca, ustępuję miejsca chorym, kobietom w ciąży. Skąd sobie wymyśliłeś, że nie ustąpiłem? To czy jestem chamem nie Tobie oceniać.
@Zgagulec: Ale jest także zjawisko, zjawisko powszechne, które można traktować jako swego rodzaju MADKĘ innych niesprawiedliwości. Tym zjawiskiem jest korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju w rozmiarach przedtem nieznanych.
Jak kiedyś chwycisz swojego syna albo córkę, w szpitalu, malutkiego, zawiniętego jak mała tortilla, przyjdź tu i napisz jeszcze raz, że dzieci są #!$%@?.


@NoMoRe: Nigdy to się nie stanie bo nie mam ochoty "inwestować" swoje pieniądze i czas w "nierentowną inwestycję". Uśmiech bombelka nie jest wart wydanych kilkuset tysięcy, setek nieprzespanych nocy i problemów stwarzanych przez taką osobę ale do tego trzeba mieć trochę oleju w głowie a nie kierować
@bartosz-bartosz: ciekawy temat do dyskusji może się rozwinąć nawet ze zdjęcia Białka w zbożu, a ten post to chlipanie na to, że internauci mają czelność szkalować madki. Zresztą cała "dyskusja" tutaj to tyranie OPki i jej przydupasów.