Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@defoxe: nie rozumiesz czemu ślepa uliczka?
A jaka jest faktyczna wartość dodana takich technologii poza szpanem?
Wyłączając sterowanie ogrzewaniem (którego notabene żadna firma porządnie nie robi)
A jaka jest faktyczna wartość dodana takich technologii poza szpanem?


@raFFcio: W zasadzie o telefonii komórkowej też można było powiedzieć "fura, skóra i komóra". Powiedz mi co było poza szpanem w telefonie komórkowym skoro na każdym rogu stała budka telefoniczna.
Postęp to właśnie szpan i lenistwo - czyli; jak zrobić, żeby zrobić a się nie narobić.
Niby szpan, że ci dom sam okna zamyka i spuszcza rolety jak burza nadchodzi. Może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@defoxe: z telefonią komórkową słaby przykład bo przyspiesza i ułatwia codziennie wiele zadań i można bez trudu zaoszczędzony czas przeliczyć na pieniądze. W przypadku większości bajerów z domu inteligentnego korzyść jest trudna do przeliczenia, znikoma albo nie zwróci się nigdy. Dodaj do tego wysokie koszty obsługi systemu dla przeciętnego Kowalskiego
Dodaj do tego wysokie koszty obsługi systemu dla przeciętnego Kowalskiego


@raFFcio: Nie obsługi a instalacji. Z tym, że to generalnie prawie towar luksusowy jest, nie dla Kowalskiego.

z telefonią komórkową słaby przykład bo przyspiesza i ułatwia codziennie wiele zadań


@raFFcio: podobnie jak inteligentny budynek.
@defoxe: Też mi się wydaje że przesadza. Mam w firmie F&Radio z 60 sterowanych obwodów. 3 rok działa wszystko ok. I jest bardzo przydatne, pracownicy nie wyłączają urządzeń, nie gaszą świateł. Zintegrowałem to sobie z integrą satela i po uzbrojeniu alarmu wyłącza się wszystko co ma się wyłączyć, zakręca się główny dopływ wody, ogrzewanie/chłodzenie/rekuperacja ustawia się sama zgodnie z planem. Zdalnie wiem wszystko co jest włączone co ile wciąga prądu. Inna