Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Uwielbiam spacerować po centrum Wrocławia. jedną z moich ulubionych ulic jest chyba Szewska. bardzo lubię tę "galerię" plakatów / grafik jaka się znajduje na tej ulicy. i dziwię się że tak mało osób przystaje by się im dokładniej przyjrzeć.

na Szewskiej jest też mój ulubiony kościół z fajnym mini terenem zielonym (nie wiem jak to nazwać - mały park? ogród? ) oraz podwórko Ossolineum (w którym właśnie jestem - jeśli mi się uda to wrzucę jeszcze jakieś zdjęcia w komentarzach). to niesamowite że w samym centrum miasta są tak ciche i urokliwe miejsca.

#wroclaw #kochamwroclaw #wroclove #grafika #sztuka i chyba trochę będzie #architektura
#sekretny
Pobierz secret_passenger - Uwielbiam spacerować po centrum Wrocławia. jedną z moich ulubionyc...
źródło: comment_xIExsGjAVaKZj0nQ4TjhSTs79oQr0IAz.jpg
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@atteint: też mnie rozbawił mod samego początku. ale myślę że ten pierwszy plakat kryje też pewien głębszy sens. niestety niezbyt wesoła jest to obserwacja. albo może ja sobie za dużo odpowiadam?

@krzychoosh: no to fajnie - cieszę się że się podobały (tak rozumiem).
wstąpiłeś może do regon"ogrodu" przy kościele zaraz za tymi plakatami? albo na podwórko Ossolineum?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
widzisz, sztuka na przede wszystkim wywoływać emocje. skoro nie zostawiła Cię obojętnym to sukces!


pozdrawiam!

@secret_passenger: w takim razie pedofilia jest sztuką, bo nie pozostawia ludzi obojętnymi i szokuje.

Stuknijcie wy się wszyscy w czambo, "koneserzy". Badziew jakich mało, ale zawsze się znajdzie jakiś "bardziej wrażliwy artystycznie", który będzie udawał, że to jest wartościowe kulturowo czy co tam sobie wymyśli pozytywnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@secret_passenger: żadne ad absurdum, sztuka która wywołuje jakiekolwiek emocje jest właśnie taka. Jakakolwiek. Emocje wywołuje wiele rzeczy, nie wszystkie są sztuką. Nie musi być to wcale pedofilia, mogą być prozaiczne rzeczy jak uszkodzenie komuś ściany, znalezienie pierścionka, czy zgubienie portfela. To, że coś jest uwiecznione na plakacie/ścianie/dowolnej powierzchni nie znaczy, że jest sztuką. To jest co najwyżej rysunek, nie każdy rysunek jest sztuką. tak samo nie każdy człowiek z puzonem jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@widaczew: ten argument o pedofilii jest tak durny, tak niedorzeczny że nawet nie będę się do niego odnosił. cały wątek, który z niego wynika jest kompletnie pozbawiony sensu.

nie wiem jak Ty definiujesz sztukę i w sumie to średnio mnie to interesuje po tym co tu wypisujesz. stawiasz się w roli jedynego, który coś rozumie. sztuka wymyka się takim kategorycznym ocenom jak Twoje. ciekaw jestem kto miałby określać co jest sztuką,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@secret_passenger: wypraszam sobie, to ty i tobie podobni twierdzą, że wiedzą i rozumieją czym jest sztuka i podpinają pod nią wszystko, wedle ich widzimisię. Absurdalne jest stwierdzenie, że sztuka ma przede wszystkim wywoływać emocje. To jest jeden z celów, ale na pewno nie cel główny. Ciężko nie zastosować ad absurdum do czegoś, co samo w sobie jest absurdem. A nieironiczne nazywanie tych plakatów sztuką tym właśnie jest.

Wiem że w tym