Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam problem z Enderem 3. To moja pierwsza drukarka jak i pierwszy kontakt z drukiem 3D. Mam kilka pytań. Chciałem wydrukować sobie kilka złączek do aku 18650 i jest taka lipa że szkoda gadać. Pieseł od creality wyszedł nawet ok jak na pierwszy wydruk, kostka też w miarę. Natomiast te złączki ni #!$%@? nie idzie wydrukować. Ekstruder mam skalibrowany, stół też. Szczeliny pomiędzy rurką teflonową a dyszą też raczej nie ma bo poprawiałem to z 3 razy. Kolejne pytanie jest takie: dlaczego mimo ustawień w Cur'a chłodzenia na 100% i np. w prepare - preheat PLA też na 100% po kilku sekundach od startu druku samo się wyłącza i za każdym razem muszę wchodzic do menu i to zmieniać i kręcić endkoderem ?? Do szału mnie to doprowadza.
Filament nówka od DD, temp extrudera 205, stołu 60. Doradźcie coś bo mi ręce opadają. #ender3 #druk3d
azamat - Cześć Mirki, mam problem z Enderem 3. To moja pierwsza drukarka jak i pierws...

źródło: comment_2vVJWcbTf4UQtTlZlukij7LIaWj6gqib.jpg

Pobierz
  • 8
@bi-tek: hej, dzięki za odzew. Radełko pozostawia wyraźny ślad na filamencie. Z podawaniem chyba nie ma problemu - zmniejszyłem flowrate do 87 bo pierwsze warstwy robiły się takie jakby nad lane. Zauważyłem to teraz podczas druku chłodzenia. Man zagadkę bo teraz ładnie wszystko kładzie. Przy kalibracji ładnie podaje zadane 10cm, nie mam pojęcia co robię źle. Zobaczę jak wydrukuje się chłodzenie.
@d_k_: A tego nie można zwyczajnie taśmą zakleić? xD

@azamat:
Zadbaj jeszcze raz o stół:
- umyj (serio, zdejmij tę nakładkę, weź płyn do naczyń i umyj)
- wypoziomuj i ustaw tak, żeby pierwsza warstwa miała dobrą wysokość
Musisz jednak pamiętać, że ta fabryczna nakładka ma nierówną powierzchnię.

Jaką masz wersję Cura i skąd masz profil druku, z którego korzystasz? Wiem, że w wersji 4.2 zintegrowano szereg profili drukarek i
@Raidersky: te dodatkowe opcje też zmieniałem. Staram się drukować cały czas z chłodzeniem na 100% bo przy PLA tak podobno trzeba. Wrócę do domu to się jeszcze pobawię ze szkłem na stole, początkowe próby były do bani,w ogóle się filament nie trzymał szkła. Może za niska temperatura dyszy.