Wpis z mikrobloga

@r__k: myje żelem do mycia twarzy z la Roche posay. Na noc od paru miesięcy ten acne derm. Nie mam żadnego dobrego kremu nawilżająco. Od jakiegoś czasu stosuje też oliwke magnezowa na dzień. Daje ona dobre efekty, chociaż ostatnio coś się zaczyna pogarszac, dlatego napisałem tego posta.
@C8H18: a po co ta oliwka magnezowa?
Wiesz, na początku takie wysuszenie może dać dobre efekty, ale po dłuższym czasie skóra Ci się zaczyna buntować :) Zauważ, że tym wszystkim metodycznie wysuszasz skórę, która broni się produkując jeszcze więcej sebum i w ten sposób koło się zamyka. Ona produkuje sebum, pojawiają się pryszcze, ty je atakujesz maściami wysuszającymi... Nie warto. Zwróć też uwagę na żel - ma mocne detergenty, które też
@C8H18: No to najprawdopodobniej jest jak mówiłam - wysuszasz cerę zamiast nawilżać i stąd efekt ;) Wbrew pozorom do tłustej cery warto używać olejów, ale to już wyższa szkoła jazdy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na początek skończ z tym, co wysusza - skoro nie masz wyprysków, to nie masz czego wysuszać.
Warto zmienić pielęgnację na coś delikatnego, co pozwoli skórze się unormować. Na początku możesz się bardziej
@C8H18: tak jak @r__k napisała, prawdopodobnie wpadłeś w tzw. błędne koło łojotokowe- czyli nadmiar wydzielania sebum na skutek uszkodzonej bariery hydrolipidowej. Inną przyczyną błyszenia/przetłuszczania skóry są problemy hormonalne i to jest do diagnostyki, jeżeli faktycznie skóra silnie się przetłuszcza.

Napisałeś, że stosujesz acne derm i effaclar- to bardzo silne połączenie. W obu przypadkach masz kwasy, z czego acne derm aż 20%, a w effaclarze LHA- pochodną kw.salicylowego. Nie rzucaj kw. azelainowego
hpv1 - @C8H18: tak jak @r__k napisała, prawdopodobnie wpadłeś w tzw. błędne koło łojo...

źródło: comment_UbfZfMdg2WgCo14VOOgDpQ5cVkVffhRE.jpg

Pobierz