Wpis z mikrobloga

Mirki co może być przyczyną stukania napędu pod obciążeniem, ale tylko na trzech rzędach kasety tj. 8,9,10? Reszta, czyli przełożenia od 1 do 7 i 11 pracują bezszelestnie. Suport odpada, bo by hałasował ciągle, blaty na korbie też odpadają, bo to napęd 1x11. Niedokręcona kaseta, czy coś z łańcuchem? Kaseta Sram pg-1130 11-42t. Napęd praktycznie nówka, bo co to jest 2000km na napęd.
#rower #serwisrowerowy #mtb
  • 17
Właśnie konkretne obciążenie masz na ostatnich biegach, więc myślę że może być suport. Mnie tak właśnie się zdarzyło, zwłaszcza jak dostanie troszkę luzu lub wody. Wówczas strzela pod mocnym obciążeniem.
Względnie sprawdź pedały.
Kaseta jeśli jest na nitach, raczej nie będzie hałasowała.
@LRF1000W: @vinciq: Z tym, że sprawdzałem na każdym przełożeniu od zerowej prędkości. Chrobocze tylko na 8,9 i 10 rzędzie. I potem przy kadencji ~90 obr/min dalej wydaje dźwięki, ale już jest ciszej. Pedały przedwczoraj wymienione na nówki więc to odpada.
@jahu225: Sztyca też odpada, bo próbowałem pedałować i na siedząco i na stojąco. W obu przypadkach rezultat taki sam.
@krabozwierz: ale nie zaszkodzi sprawdzic najpierw wszystko co darmowe , mi tez pod obciazeniem a na plaskim cisza nie moglem uwierzyc ze to przeszlo po wyczyszczeniu sztycy.. , hmm ja gdzies tez wyczytalem ze te pręty od siodełka lubia tak halasowac..
@jahu225: Jest to jakiś pomysł, żeby sprawdzić sztycę. Ciul wi co to może być. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że kaseta może być niedokręcona, o ile to w ogóle ma jakieś znaczenie. Właśnie siodełko też raczej odpada, bo tak jak wcześniej pisałem - chrobocze tylko na tych trzech rzędach xD