Wpis z mikrobloga

Właśnie do 100PLN, a lutować to co wpadnie w ręce. Do tej pory lutowałem zwykłą kolbową i też dawała radę przy PCB, czy zwykłych kabelkach, jednak marzy mi się stacja :)
E: Rozważam również opcję jakiejś lepszej kolbowej w tej cenie.
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Mam SL-30, ale to chyba było klonowane na potęgę, bo taki ZD929C z daleka wygląda identycznie i nawet parametrami takimi samymi dysponuje. Lutowałem nim wszystko, od zwykłych lutów ołowiowych, przez jakieś gównostopy bezołowiowe na sporych elementach, nawet grawery w drewnie robiłem po ustawieniu wyższej temperatury. Stację mam sporo czasu i złego słowa nie mogę o niej powiedzieć.
  • Odpowiedz
@NyanNyan: Problem jest taki, że te wszystkie ripofy typu wep coraz bardziej rozjeżdżają się z tolerancjami i nawiercenie ja grzałkę w grocie jest coraz większe, a grzałki coraz chudsze, przez to w tym co teraz sprzedają szpara jest już tak duża, że żeby jakoś to temperaturę trzymało pomiędzy grzałkę a grot trzeba wpychać blachę miedzianą. Przy grocie zintegrowanym z grzałką tego problemu nie ma. A praktycznie za cenę wepa da się
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: Może być. Nie czuję się na tyle dobrze, żeby się w temacie wypowiadać. Mam co mam i mogę jedynie stwierdzić, że to moje dobrze mi służy, a choć amatorsko, to nie używam tego od święta. Nic ponadto :)
  • Odpowiedz