Wpis z mikrobloga

#lodz
Słyszeliście, chcą przebudować skrzyżowanie w Nowosolnej. Jak dla mnie poroniony pomysł. Po pierwsze to skrzyżowanie jest ewenementem i to chyba na skale światową i mi go po prostu szkoda. Po drugie wydaje mi się, że jak na obecnym miejscu utworzą rondo to będzie one po prostu za małe jak na ruch który tam się znajduje. Znacznie lepiej byłoby zrobić coś w stylu ronda okalającego to skrzyżowanie ( tak jak narysowałem) a samo skrzyżowanie zostawić. Jako ,że nie będzie to rondo to można to wszystko ładnie spiąć sygnalizacją świetlną ( i to tak, żeby do środka nie opłacało się wjeżdżać), a na samym rondzie postawić ograniczenie do 30 i nawet można tam jakieś kamery postawić, żeby nie trafiali się jacyś szybcy i wściekli.
@hannazdanowska @Lodz
kepak - #lodz
Słyszeliście, chcą przebudować skrzyżowanie w Nowosolnej. Jak dla mnie...

źródło: comment_gDfTz96myrR9vXjfWILkwPk9fCfcF3zI.jpg

Pobierz
  • 19
@kepak: przecież obwodnica nowosolnej od lat jest w planach i jej wykonanie planowane było nawet na 2021r.
Idzie się pogubić na tamtejszych skrzyżowaniach w związku z tym rondo o dużej średnicy wraz z wykupieniem gruntów powinno ułatwić poruszanie.
@kepak po pierwsze, to raczej konserwator zabytków się na to nie zgodzi. Po drugie może i jest wlurwiające ale chyba nie pamiętam tam wypadku :P Jak nikt nie wie, kto ma pierwszeństwo, to każdy uważa :) Korków też niema. Skrzyżowanie jest mocno #!$%@? ale ma swój urok i ładnie wygląda z góry. Drugie takie jest gdzieś we francji. (Nowosolna here) :)
@kepak no właśnie problem jest taki, że nie bardzo idie skakać np między kasprowicza a brzezińską. Bo np z pomorskiej do wiączyńskiej można parkingiem biedry :) z brzezińskiej też można uciec przez netto ale jeśli ktoś o tym nie wie, to jest problem. A obwodnica to dobry pomysł :) Też nowosolna?
@kepak: kretyński pomysł. Skrzyżowanie na którym rocznie są dziesiątki wypadków jest ładne i wyjątkowe. No #!$%@? serio? Do tego w kluczowym dla miasta miejscu. Jenna kostkę #!$%@? i spacerować. #!$%@? z dojazdem do a2 i korkami kosmicznymi.
Ja #!$%@? xD
@wielad kiedy Ty tam korek widziałeś ? ¯_(ツ)_/¯nawet w godzinach szczytu prawie niema kolejek. Wypadku też nie pamiętam. Najwyżej drobne kolizje. No i jaki kluczowy punkt miasta? :P do niedawna to nawet Łódź nie była :P
@mirkobiniu a to nie słyszałem, chociaż ludzie gadają ale myślałem, że to plotki :) Jak tego nie #!$%@?ą to nie będzie źle, no ale pożyjemy, zobaczymy :)
@ECMAlover: kluczowy jako dojazd do autostrady. ile razy tam jechałem zawsze był korek na tych światłach nigdy nie udało mi się tam przejechać na pierwszej zmianie a w godzinach szczytu bywa i trzecia i czwarta zmiana. Ale spoko jebnijmy tam woonerf xd
@wielad Bo światła tam to nieporozumienie. Ale są dość szybkie na szczęście. Rondo rozwiąże tylko problem z pierwszeństwem, ale skoro jeździsz brzezińską to i tak je miałeś :).
@wielad no aż dziwne. Jeżdżę tamtędy codziennie i jedyne na co narzekam to fatalny asfalt. A do pierwszeństwa idzie się przyzwyczaić :) No chyba, że jakiś baran zatrzyma kolejkę, bo się boi skoczyć przez brzezińską :)