Wpis z mikrobloga

Drodzy Antynatiści,

przychodzę z propozycjo-pytaniem.
W związku z tym, że dosłownie co chwilę nasz tag odwiedzają rozerwani wewnętrznie nataliści, którzy poszukują potwierdzenia i usprawiedliwienia dla swoich egoistycznych instynktów i cały czas zasypyją nas serią jakże nieprzewidywalnych i wcześniej nam nie znanych pytań i "argumentów";
Może warto byłoby stworzyć taką ulotkę/broszurę/podstawowe pojęcia i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania by niepotrzebnie nie marnować czasu.

Co o tym sądzicie?

Tak, wiem, że można po prostu nie odpisywać, ale myślę, że wielu z nas udziela się w tym tagu właśnie dlatego, że być może przypadkowa osoba, która ma wahania, rozterki czy poszukuje prawdy będzie mogła kiedyś przeczytać przypadkiem i poszerzyć swoją wiedzę by następnie w procesie intelektualnym zdecydować, co jest wyższą moralnością czy stanowsiko natalistów czy antynatalistów.

#antynatalizm
  • 14
nie sądzę, że rozpłodowców interesują racjonalne argumenty.


@enslavedeagle:

Ich żadne argumenty nie intersują, bo oni chcą mieć dzieciaka i muszą sobie w każdy możliwy sposób racjonalizować i tłumaczyć, że mają do tego prawo ;)

Ale widocznie coś ich bardzo boli, jeżeli co chwilę przychodzą z nami dyskutować ;)

Przecież cieszy ich, że my się na dzieci nie zdecydujemy, więc z nami nie muszą rozmawiać, a jednak co chwilę to robią.

Czyżby
Myślałem żeby się kiedyś za to zabrać może bardziej w formie bloga/strony podsumowującej stanowisko antynatalistyczne (choć tu głównym odbiorcą byliby pewnie antynataliści).


@Werdandi:

Zapewne, ale może warto od czegoś zacząć.
Wydaje mi się, że kiedyś spisałeś kilka takich punktów ala "odpowiedź na argumenty natalistów" a ja dopisałam odpowiedź na "argument", który pojawia się w każdej "dyskusji" z natalistami jak mantra
" to się zabij", może kojarzysz ten wpis i udałoby się
@cyjanek_potasu:

Coś na tej zasadzie: https://www.wykop.pl/wpis/42913787/antynatalizm-urojenianatalistow-tekst-pochylony-kr/

Na najbliższe miesiące mam w planach przetłumaczyć kilka filmów na YouTube związanych z AN więc w 2020 może ruszę z takimi krótkimi wpisami czym antynatalizm jest a czym nie jest najlepiej w formie graficznej żeby łatwo było wkleić komuś informacyjnie. Jest z tym sporo roboty.
@cyjanek_potasu:

Myślę tylko jak tematycznie je podzielić:

Na pewno te trzy:
- Czym antynatalizm nie jest (rozszerzyć/skrócić wpis który już napisałem i wrzucić jako infografikę)
- Czym antynatalim jest (tutaj szeroka argumentacja bo można ją ująć z kilku kierunków)
- Ogólnie o problemie cierpienia na świecie (coś jak grafika poniżej) dodanie do tego informacji, że minimalizacja cierpienia nie jest zniesieniem cierpienia oraz, że rozwiązania które znaleźliśmy są czysto prowizoryczne
Pobierz Werdandi - @cyjanek_potasu: 

Myślę tylko jak tematycznie je podzielić:

Na pewno...
źródło: comment_s1kgZbGhpqgkc29VCBRw3OkbnT4HFCM2.jpg
@cyjanek_potasu: Śmieszne, już dawno, i pewnie nie tylko ja, o tym myślałam. Najważniejsze, oprócz samego tłumaczenia istoty, jest zrobić Q&A. Bo każdy kto się udziela na pewno zauważył, że trzeba po 20 razy tłumaczyć to samo, bo każdy zaplątany natalista odkrywa "jeden prosty sposób" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nas "orze". No czasem brakuje cierpliwości. A tak to kopiuj wklej i elo.
Oprócz tego mimo wszystko uważam,
@MPXD: Dobry pomysł i popieram. Nie umiem jednak tego wszystkiego obrać w słowa, raczej od tej strony nie pomogę. Mogę podziałać od strony video, kręcę sobie coś czasem półprofesjonalnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bazarnia: najbardziej się boję że problemem z pomysłem Opa będzie organizacja. Nikt za bardzo nie będzie wiedział na ile rozkazów w którą stronę może sobie pozwolić, ani że trzeba coś zrobić bo przecież zrobi to ktoś inny.
No chyba że np OP postawi jakiś konkretny krok, wtedy będzie można rozdzielić zadania i może coś z tego będzie w dłuższej perspektywie ( ͡° ͜ʖ ͡°)