Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, Mirki i Mirabelki!
Zapewne większość osób obserwujących tag #piwowarstwo już nas kojarzy, ale te, które jeszcze nas nie znają będą miały okazję to zrobić!

Nazywamy się Twojbrowar.pl i jesteśmy sklepem internetowo-stacjonarnym (w #wroclaw ), w którym możecie zaopatrzyć się w surowce i akcesoria potrzebne do wyrobu piwa oraz innych trunków alkoholowych, a także wędlin i serów w domu.
Jako, że sezon piwowarski zbliża się wielkimi krokami przygotowaliśmy dla was #rozdajo , a w tym nasz sztandarowy zestaw dla początkujących, czyli "Jestem Piwowarem" zawierający cały potrzebny sprzęt, surowce oraz wyczerpującą instrukcję, dzięki którym będziecie mogli uwarzyć swoje pierwsze (i każde kolejne) #piwo w domu!

W skład zestawu wchodzą: fermentor z rurką fermentacyjną, fermentor z kranikiem, areometr, środek do dezynfekcji, miarka do cukru, kapsle, łyga piwowarska, termometr piwowarski, wąż do rozlewu, termometr ciekłokrystaliczny, jodowy wskaźnik skrobi, filtrator z oplotu, glukoza krystaliczna, oraz zestaw surowców z instrukcją do stworzenia wybranego przez Ciebie piwa: polskie jasne, prawdziwe pszeniczne, pale ale, dry stout, american bitter, grodziskie, pszeniczne ciemne.

Poza naszym sprzętem jedynym narzędziem, którego będziesz potrzebował, to garnek o objętości 30l wzwyż.

Dodatkowo na hasła "WYKOPJP" i "WYKOPTB" każdy otrzyma 20% zniżki na jeden z zestawów startowych (Jestem Piwowarem lub Twój Browar Domowy) dzięki którym będzie mógł nawarzyć piwa, które będzie musiał później wypić... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kody będą ważne do niedzieli (22.09.2019), do północy.

#rozdajo wygrywa osoba wylosowana przez mirkorandom z puli osób plusujących wpis. Wyniki zostaną ogłoszone jutro (piątek) o godzinie 10:30 i tego samego dnia skontaktujemy się ze zwycięzcą celem ustalenia adresu wysyłki.

P.S. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania dotyczące warzenia piwa i produkcji alkoholi, możecie śmiało je do nas kierować, chętnie podzielimy się naszą wiedzą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S.2. Z tego konta będziemy również informować o naszych promocjach, które z okazji zbliżających się 10 – tych urodzin będą pojawiać się coraz częściej, więc zapraszamy do obserwowania naszego konta!

#piwokraftowe #craftbeer #pijzwykopem #twojbrowar
twojbrowarpl - Dzień dobry, Mirki i Mirabelki!
Zapewne większość osób obserwujących ...

źródło: comment_zp73QnR9JvpW1hhZxCnSrF29Se2p23xK.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
  • 1
@twojbrowarpl W najbliższym czasie palnujecie jeszcze jakąś dostawę drożdży? Będą Imperial Yeast? :> P.S.
@MrPickles z tego co pamiętam greta uwala najczęściej butelki z długimi szyjkami. Ja, jak tylko zaczęła gilotynować, zainwestowałem w Grifo HD. Słowami nie da się opisać różnicy ( ͡º ͜ʖ͡º) no i to tak banalny i trwały mechanizm, że starczy już mi do końca życia.
  • Odpowiedz
1 fermentor= 1 piwo


@stjimmy: Jeden fermentor to zamrożona warka na czas ,,leżakowania''? Bez sensu.
Mówię to z perspektywy fanatyka piw, który jednocześnie produkuje praktycznie każdy inny trunek(oprócz miodów) i nimi raczej częstuje, niż pije...
Jak spuszczę z ,,butlów'', albo przez dwie doby wydestyluję wodę do żelazka, to mam zapas na nie wiadomo jak długo.
Warkę, na którą miałbym czekać ponad miesiąc z niepewnymi wynikami, wypiję ze znajomymi w weekend... A
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cynikt: w jakim sensie zamrożona ? Nie rozumiem za bardzo. Masz zajęte miejsce na piwo po prostu chyba że sobie przelejesz do czegoś innego xd to czy będzie kiepska to już kwestia doświadczenia i wiedzy
  • Odpowiedz
w jakim sensie zamrożona ? Nie rozumiem za bardzo.


@stjimmy: Mam ,,kocioł'' 50l do fermentacji i chmielenia w ten czy inny sposób. Zajmuje to wg ,,was'' kilka godzin...
Czy mogę 4 razy na dobę zrobić taką warkę i zamknąć ją w beczkach dębowych/plastikowych wiaderkach?
Jak sobie uwarzę 50l IIPA, to mogę to od razu przelać i lecieć dalej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cynikt: masz kocioł do gotowania i chmielenia, zajmuje ci to 6h. Możesz sobie przelać do do fermentora ( po schłodzeniu do temp zadania drożdży) i robić kolejna warke i przelać do fermentora. Do beczek dębowych nie. No i musisz mieć jakieś miejsce gdzie masz +/- 17 stopni C
  • Odpowiedz
@Cynikt: kilka godzin zajmuje proces zacierania i gotowania. Kolejne tygodnie to czas fermentacji piwa, które może to robić w plastikowym fermentorze, który jest w zestawie (a nawet dwa). Chmielenie na zimno też może się w nim odbyć. Jeśli chodzi o zepsucie piwa, to najczęściej jest to efekt braku odpowiedniego zachowania higieny.
  • Odpowiedz
@TheDamex: gotowanie piwa można śmiało porównać do gotowania zupy. Robienie wina jest łatwe i przyjemne, do piwa trzeba się przyłożyć, ale czas oczekiwania na oba trunki to również ogromna różnica. Na korzyść piwa oczywiście :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@twojbrowarpl:

Jeśli chodzi o zepsucie piwa, to najczęściej jest to efekt braku odpowiedniego zachowania higieny.

... Oraz temperatury fermentacji. Jak robicie rozdajo to o tym też warto wspomnieć
  • Odpowiedz