Wpis z mikrobloga

W moim bloku jak w lesie.
Od niedawna mamy kontenery na segregację. Bio, Plastik/metal, szkło, makulatura, zmieszane. Kontenery w odpowiednich kolorach, wyraźnie oznakowane.
Obecna zawartość jest totalnie randomizowana. W bio puszki, papier, wór plastikowych długopisów. Już kipi, a zabierają za kilka dni. W szkle makulatura. W zmieszanych jeszcze więcej butelek.
O zgniataniu puszek czy butelek nawet nie mówię. Odbiór plastiku raz na tydzień, po 2 dniach kontener już kipi zakręconymi butelkami 5L.
¯\_(ツ)_/¯
Mimo minimalnej wiary w ludzi chcę wierzyć, że oni to robią z niewiedzy....

Potrzebuję projektu ulotki, folderka, który w zgrabnej, przystępnej i atrakcyjnej formie opowie Januszom i Grażynom, językiem dla nich zrozumiałym, jak to robić i dlaczego to dla nich korzystne i generalnie ważne. Miłym dodatkiem będą jakieś #protip y jak zmieścić wszystkie frakcje w szafce pod zlewem.

Z tej okazji ogłaszam #rozdajo .
Autorowi najlepszego projektu ulotki zamawiam na podany adres burgera (a jeśli to niemożliwe, to wysyłam ekwiwalent słodyczy).
Warunki są 3:
Ma się mieścić na A4, może być dwustronnie.
Ma dobrze wyglądać powielone w czerni-bieli, być czytelne.
Powielanie i nieodpłatny kolportaż ma nie naruszać niczyich praw autorskich.

Rozstrzygnę sam, liczba plusów będzie wskazówką. Zastrzegam sobie prawo do nie wybrania zwycięzcy, jeśli popłyniecie za bardzo.

help.

#konkurs #ekologia #smieci #czystepowietrze #zalesie #wojnysmieciowe #patologiazmiasta #sasiedzi #aferasmieciowa
  • 16
Z tej okazji ogłaszam #rozdajo .

Autorowi najlepszego projektu ulotki zamawiam na podany adres burgera (a jeśli to niemożliwe, to wysyłam ekwiwalent słodyczy).

Warunki są 3:

Ma się mieścić na A4, może być dwustronnie.

Ma dobrze wyglądać powielone w czerni-bieli, być czytelne.

Powielanie i nieodpłatny kolportaż ma nie naruszać niczyich praw autorskich.


@general_bomba: A nie możesz zwyczajnie zamówić takiej usługi na "wolnym rynku"?

Bo póki co to nie jest żadne "rozdajo"
@Sorines: jak w pojemnikach do recyklingu będą inne odpady, to regulaminowo mają odebrać jako zmieszane, dać ostrzeżenie, a później naliczać wyższą opłatę.

Normalnie po zmieszane jeżdżą oddzielnie. Może zależeć od miejsca, jednak często może być oddzielna śmieciarka na zmieszane, oddzielna na bio, oraz oddzielna na surowce.
@wkto: U mnie zwykle przyjeżdża jedna po bio i po zmieszane w jednym terminie i druga po resztę w innym. Wsypują kubły a potem na to wrzucają worki. Opłaty takie same od paru lat.
@general_bomba:

Mimo minimalnej wiary w ludzi chcę wierzyć, że oni to robią z niewiedzy....


Jakiej #!$%@? niewiedzy?! Lenistwo i debilizm ludzi. Nie chcę Cię martwić ale zanim ludzie się nauczą to minie sporo czasu. U mnie na osiedlu segregacja była wprowadzona kilkanaście lat (!) temu, byliśmy jednym z pierwszych osiedli segregującym odpady (jak nie pierwszym). Ludzie się nauczyli ale do dzisiaj zdarza się szkło w plastiku itd., czyste lenistwo.
@Anaheim:

Założę się, że po to wszystko przyjeżdża jedna śmieciarka i wrzuca wszystko razem tak jak u mnie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Pewnie nie wiesz ale jest coś takiego jak segregacja odpadów. Zakład przetwarzający odpady segreguje je jeszcze raz. Jeśli taka śmieciarka przywiezie wymieszane posegregowane to łatwiej jest je później posegregować na miejscu. Druga kwestia jest taka, że pewnie większość ma takie podejście jak Ty - "na
@nadsztygar: raczej chodzi o to, że na 50 m2 cięzko trzymać 4 kosze na śmieci. W mieszkaniach w bloku zwyczajnie nie ma na to miejsca ¯\_(ツ)_/¯ Opakowania po artykułach spożywczych jeszcze można odrzucić na bok i makulatury zazwyczaj mało jest i można gdzieś w szafkę włożyć. Ale segregowanie bio, spożywki, plastików/metali, szkła osobno to już jakaś wyższa szkoła jazdy w blokach.