Wpis z mikrobloga

#orange #abonament #telefony
Tak się zastanawiam czym kierują się ludzie biorący telefon na abonament. Aktualnie mam kartę Orange free. Doładowuje konto za 30zł i dostaje 15GB internetu. Do tego dokupuje pakiet i za 25zl dostaje darmowe rozmowy i smsy do wszystkich i internet od 15GB do 20GB zależne od stażu. Z ciekawości sprawdziłem ofertę Orange na abonament i żeby mieć to samo muszę placic 75zl i wiązać się z nimi na dwa lata gdzie za telefon i tak płacisz ratę ? Screeny ofert w komentarzach. Ktoś ma jakieś logiczne wytłumaczenie tego zjawiska?
  • 111
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@K_eM1: mam abonament za 30 złotych, wszystko bez limitu, 20GB Internetu dodatkowo 60 min za darmo na telefony w UE. Telefon na kartę miałem - zrezygnowałem jak dzwoniłem na infolinię od UPC (którą nie jest darmowa w pakietach) i po 30 minutach czekania jak zgłosił się konsultant to dosłownie po kilku sekundach mnie rozłączyło z komunikatem "brak środków na koncie".

Inny przypadek: jesteś za granicą, coś poszło nie tak i musisz
@K_eM1: Chyba najtaniej wychodzi co jest na rynku. Ewentualnie orange na kartę, gdzie nie zużyty internet przechodzi ci dalej a rozmowy i smsy masz nie limitowane. Ale na orange flex masz social pass, dzięki któremu jeszcze mniej internetu zużywasz jeśli przesiadujesz na takich portalach. Dodatkowo za 20zl/msc jest video pass na hbo go, yt i netflixa. Ja mam 30 GB za 30 zł, ale zużywam miesięcznie 5 gb więc zmniejszam od
oferta magenta dla firm ze zniżką 10zł od pracownika salonu i 5 zł od kierownika salonu. Mankament jest taki, ze na kazde 8 numerów musisz wziac kartę z internetem w tej samej cenie. Prędkość internetu ograniczona do 20mb, za szybszy trzeba dopłacić pare zlotych ale to ciagnie normalnie fhd, w telefonie wiecej nie potrzebuje.


@etutuit: no to faktycznie znakomita alternatywa dla tej oferty na kartę o której pisał op xD chyba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rybsonk:

Tak się zastanawiam czym kierują się ludzie biorący telefon na abonament.


Nie porównuję swoich potrzeb do tego co opisał op, a odnosze się do jego pytania czyn się kierują ludzie, ktorzy decydują sie na abonament. Moja odpowiedź wyczerpuje tą tematykę, bo przedstawia ofertę, która jest dużo bardziej opłacalna niż ta op'a i zarazem doskonale trafia w moje potrzeby. Nie musisz brac ośmiu numerów, 1-8 numerów placisz abonament za dodatkowy internet,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warszawskisuoik:

Prędkość internetu ograniczona do 20mb, za szybszy trzeba dopłacić pare zlotych ale to ciagnie normalnie fhd, w telefonie wiecej nie potrzebuje.


Przecież napisałem, czytaj do końca albo ze zrozumieniem.
@K_eM1: dostajesz nowy telefon, za który nie musisz od razu zapłacić z góry, a po 2 latach zmieniasz na nowy? Tzn. tak mi się wydawało, że to zawsze działa, tzn. płacisz nieco mniej za telefon i rozłożone na raty, a nieco więcej za abonament (niż płaciłbyś za doładowania).
@K_eM1 znam ludzi, ktorzy nie za bardzo korzystaja z kompa i internetu i chodza do salonow obgadac opcje i to sie konczy abonamentem, ktory wydaje sie komuś spoko opcja, w porownaniu do oferty z innego salonu. niektórzy sa nieswiadomi po prostu, a doradca klienta przecież ci nie powie, zebys wzial telefon z allegro i oferte na karte
@JimNH777 sprawdzałem z ciekawości jak wygląda oferta z telefonem. Xiaomi mi9t 24x55zl=1320. Miesiąc temu kupiłem mi9t za 1300zl. Zważywszy że teraz masz wszędzie raty 0% to wzięcie telefonu nie jest wyzwaniem. Chyba minęły już czasy że brałeś abonament i dostawałeś telefon za 1zl.