Wpis z mikrobloga

#orange #abonament #telefony
Tak się zastanawiam czym kierują się ludzie biorący telefon na abonament. Aktualnie mam kartę Orange free. Doładowuje konto za 30zł i dostaje 15GB internetu. Do tego dokupuje pakiet i za 25zl dostaje darmowe rozmowy i smsy do wszystkich i internet od 15GB do 20GB zależne od stażu. Z ciekawości sprawdziłem ofertę Orange na abonament i żeby mieć to samo muszę placic 75zl i wiązać się z nimi na dwa lata gdzie za telefon i tak płacisz ratę ? Screeny ofert w komentarzach. Ktoś ma jakieś logiczne wytłumaczenie tego zjawiska?
  • 111
@K_eM1: to w takim razie ¯\_(ツ)_/¯ Sam nie miałem nigdy abonamentu, ale pamiętam, że ludzie sobie chwalili własnie za to, że płacą miesięcznie za telefon zawsze aktywny i nowy.
@K_eM1 to tak jakbyś zapytał dlaczego ludzie godzą się na płacenie ZUSu i obowiązku płacenia na NFZ ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wiadomo, że prywatnie miałbyś lepiej i w niższej cenie, ale ludzie to debile i wolą "jak to się samo robi" i nie muszą o tym myśleć
@K_eM1: Płacę 29 zł abonamentu za ofertę bez limitów i 30 GB internetu. Za 9 zł mogę dokupić drugi numer. I nie muszę szukać i włączać jakichś pakietów ;) a umowa jest na czas nieokreślony więc jak mi przestanie odpowiadać to mogę w każdej chwili ją wypowiedzieć.
@K_eM1: Znowu ten sam temat.

Są oferty słabe i są oferty opłacalne. Jakiś czas temu wyliczałem tu na wykopie, że abonament to był wtedy najbardziej opłacalny sposób na kupno nowego, topowego telefonu. Sumując opłaty i porównując do oferty na kartę + zakup telefonu w sklepie wychodziło taniej. A że jeszcze do tego wygodniej, to już tym bardziej warto.
@K_eM1 w play za 25 zł abonamentu mam 15 GB internetu (po wykorzystaniu net zwalnia ale da się korzystać) i nielimitowane rozmowy, sms i MMS do wszystkich. Trzeba tylko dobrze wynegocjować warunki.
@K_eM1: mnie się udało wyciągnąć cała rodzinę do Mobile Vikings ( ͡º ͜ʖ͡º) tata zostawił Orange po 12 latach a mama T-Mobile po 10 latach. Jakoś rok już będzie mijał jak im pomogłem wszystko załatwić. Lepiej wydawać 30zl co miesiąc niż 70
@K_eM1: kiedyś rozmowy nie były nielimitowane, chciałeś do kogoś zadzwonić a tu dupa hajs się skończył dlatego abonament był wtedy zdecydowanie lepsza opcja pewnie wiele osób ma abonamenty z tamtych czasów xd
@K_eM1 place 80zl abonamentu i wrzucam go sobie w koszta i płacę mniejszy podatek a przy okazji spłacam telefon który ma dodatkowe ubezpieczenie i jak coś mi się z nim stanie to operator zapewni mi zamiennik.

Wyjaśniłem?
czym kierują się ludzie biorący telefon na abonament


@K_eM1: Wygodą. Płacę 25 za no-limit i 20GB neta, polecenie zapłaty, żadnego klikania pakietów, żadnych terminów. Pierwszy i ostatni raz cokolwiek musiałem przy tym robić jak podpisywałem umowę. Dodatkowo bezproblemowa księgowość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@K_eM1: przy podpisywaniu ostatniej umowy na dwa lata dostałem telefon taniej o 500 zł niż w najtańszym na tamten moment sklepie (oficjalna dystrybucja, żadne bestściemy) ¯\_(ツ)_/¯ I mam spory roaming w pakiecie elegancko.
@K_eM1: tak. Ja w nc+ place 20zl/miesiąc w pierwszy rok i 25 w drugi rok abonamentu. Co prawda mam tylko 5gb no ale dokupić za grosze zawsze można, do tego mam jeszcze normalny internet w domu i w pracy, zatem te 5gb wydałem tylko raz, podczas urlopu. I nie zastanawiam się,kiedy się kończy termin, tylko ustawiam polecenie przelewu i koniec tematu. Nie twierdzę, że twoje złe ale każdy lubi co innego.
Plus to samo za 50zl mam dwa telefony czyli wychodzi 25zl za jeden gdzie jest po 8 i 10 GB neta+ kolejne GB dochodzą za staż, nielimitowane smsy, MMSy, rozmowy na komórkowe i stacjonarne, jeszcze jakieś pakiety na YT, FB i insta. Do tego co 5 doładowanie gratis. I bezcenna jest reakcja konsultantów jak ich oferta abonamentowa jest gorsza od tej na karte i nie mając co powiedzieć żeby mnie przekonać.